Szykujcie terminy. Małysz podał daty PŚ w skokach w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Paweł Supernak / Na zdjęciu: Adam Małysz
PAP / Paweł Supernak / Na zdjęciu: Adam Małysz
zdjęcie autora artykułu

Parę tygodni temu zakończył się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, a działacze FIS już myślą o kolejnym. Głos w tej sprawie zabrał w rozmowie z Interią Adam Małysz. Prezes PZN przekazał ważne informacje dla polskich fanów.

W tym artykule dowiesz się o:

Zakończony niedawno sezon 2023/2024 był wyjątkowo trudny dla polskich skoczków narciarskich. Biało-Czerwoni nie imponowali formą, dlatego sukcesem było nawet miejsce w Top 10.

W tym roku kibice w Polsce mogli śledzić rywalizację w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. Konkursy odbyły się w ramach cyklu PolSKI Tour. Ostatecznie zawody w Szczyrku nie zostały dokończone z powodu kiepskiej pogody.

Jak będzie w przyszłym sezonie? O tym opowiedział w rozmowie z Michałem Białońskim z Polsatu Sport Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

- Na nowy sezon myślę, że pozostaną nam konkursy na dwóch obiektach. Kalendarz na sezon 2024/2025 nie jest jeszcze zatwierdzony, ale daty na nasze konkursy już są w nim wypracowane. Wisła będzie początkiem grudnia, bodajże 7-8, a w połowie stycznia Zakopane - wyznał prezes PZN.

Ułożenie kalendarza Pucharu Świata nie jest łatwe, ponieważ w przyszłym roku odbędą się w Trondheim mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Dziwić zatem nie powinno, że skoczkowie narciarscy nie zawitają do Szczyrku.

- W następnym sezonie są MŚ w Trondheim, więc ciężej byłoby zmieścić konkurs w Szczyrku. Tym bardziej, że zawodnicy zgłaszali, iż są bardzo mocno zmęczeni sezonem, wszystkimi turniejami, których było bardzo dużo - stwierdził Małysz.

Prezes polskiej federacji dodał, że FIS dostrzega problemy skoczków narciarskich. Z tego względu przed i po MŚ ma się znaleźć odpowiednia przerwa, aby zawodnicy mogli nieco odpocząć od rywalizacji.

Czytaj także: Wynik Igi Świątek robi wrażenie! Jest oficjalny ranking WTA Niedobre wieści dla Huberta Hurkacza. Ważna zmiana na podium

Źródło artykułu: WP SportoweFakty