Drastyczna decyzja. To może być koniec skoków w tym kraju?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Antti Aalto
Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Antti Aalto
zdjęcie autora artykułu

Brak nowych umów z trenerami, treningów i obozów przygotowawczych przed sezonem letnim. Przyszłość rysowana w czarnych barwach. Skoczkowie narciarscy w Finlandii zostali pozostawieni sami sobie.

Napisać, że w fińskich skokach narciarskich dzieje się źle to tak, jakby nie napisać nic. Czy następców takich legend, jak Janne Ahonen, Matti Nykaenen czy Matti Hautamaeki nie będzie?

"Wszyscy trenerzy i pozostali pracownicy kadr narodowych otrzymali wiadomość, że nie ma warunków finansowych na kontynuację kontraktów" - czytamy w internetowym serwisie yle.fi.

Wszystko nazwane zostało "zimnym prysznicem". O co dokładnie chodzi? O brak środków finansowych na normalne funkcjonowanie.

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Związek wstrzymał finansowanie trenerów tak skoków narciarskich, jak i kombinacji norweskiej. Zawodnicy nie mają zatem jak trenować.

- Finanse związku narciarskiego były na wyczerpaniu od dłuższego czasu i w tym roku naprawdę nabrały tempa. Dzisiejsza wiadomość w żadnym wypadku nie jest zaskoczeniem - skomentował sytuację ekspert Petter Kukkonen.

O dramatycznej sytuacji wiedzieli też już od dłuższego czasu zawodnicy i zawodniczki. Nie było więc wielkiego szoku.

Niektórzy starają się zorganizować przygotowania na własną rękę, ale nie jest to łatwe. Nie wiadomo też, jak dalsza sprawa z trenerami. Związek zapewnił, że na sezon zimowy wszystko powinno wrócić do normy. Czy tak faktycznie się stanie?

"Działalność z pewnością będzie kontynuowana, ale na tym etapie nie wiadomo, kiedy zostaną zawarte nowe umowy" - napisano w komunikacie, pod którym podpisał się m.in. Mika Kojonkoski.

- Z najnowszych informacji, jakie otrzymałem, wynika, że ​​należy przygotować się na samotność. W praktyce oznacza to więc własne obozy z trenerem, ale nie zaplanowaliśmy jeszcze, jak wszystko zrealizujemy - przyznał Antti Aalto. - Musimy opracować odpowiednie plany, aby sobie z tym poradzić. Teraz musimy się z tym pogodzić, nawet jeśli jest to smutne.

Sytuację związku może uratować Fiński Komitet Olimpijski. Czy tak się jednak stanie? Tego na chwilę obecną nie wiadomo. W Finlandii z kolei dominuje przeświadczenie o tym, że trzeba będzie zrobić duży skok... w przeszłość.

Zobacz także: Puściły im nerwy. Zobacz, co stało się podczas meczu Rosjanin publicznie zakpił z szefa MKOl. Oburzające słowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
steffen
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
"Finanse związku narciarskiego były na wyczerpaniu od dłuższego czasu i w tym roku naprawdę nabrały tempa" - geniuszu klawiatury, czytasz czasem to co zamieszczasz?  
avatar
Mech
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Dziwny naród.Olewa to co rozsławiało go w przeszłości i może w przyszłości