Szef PŚ reaguje na wyczyn Kobayashiego. "Dla mnie szok"

Ryoyu Kobayashi oddał skok w Islandii na odległość 291 metrów. Pod wrażeniem wyczynu Japończyka jest Sandro Pertile, szef Pucharu Świata w skokach narciarskich, który był rozmówcą portalu sport.tvp.pl.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
skok Ryoyu Kobayashiego / Sandro Pertile Newspix / Red Bull Polska/X / KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl / skok Ryoyu Kobayashiego / Sandro Pertile
Pod koniec kwietnia Red Bull zorganizował niezwykłą imprezę narciarską w Akureyri na Islandii. Na specjalnie wybudowanej skoczni narciarskiej w środę (24 kwietnia) zaprezentował się Ryoyu Kobayashi.

Japończyk oddał kapitalną próbę - poleciał na 291. metr, tym samym wykonując najdłuższy skok w historii skoków narciarskich. Wynik ten nie może jednak zostać uznany za oficjalny rekord świata (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Pod wrażeniem próby Kobayashiego jest całe środowisko sportów zimowych, w tym Sandro Pertile. Szef Pucharu Świata w skokach narciarskich w rozmowie z portalem sport.tvp.pl podzielił się swoimi przemyśleniami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

- Na razie to wciąż jest dla mnie szok. Zwłaszcza że, jak się teraz dowiadujemy, to było planowane od bardzo dawna. Od dwóch lat bodajże. O tym wiedziała bardzo mała grupa ludzi - powiedział.

Włoch dodał, że skok na odległość 291 metrów przesunął pewną granicę i rozpoczął nową erę skoków narciarskich. Okazuje się, że zarządzający chcą w niedalekim czasie doprowadzić do tego, by zawodnicy skakali po 260-270 metrów w Pucharze Świata.

- To kwestia czasu, abyśmy to zatwierdzili. A potem przyjdzie czas na kolejne kroki. Chcę powiedzieć jedno: to dziś nam otwiera oczy w FIS - dodawał, jednocześnie podkreślając, że wyczyn Kobayashiego bardzo mocno wpłynie na przyszłość dyscypliny.

Pertile podkreślił też, że liczy na to, iż cała ta sytuacja z kosmiczną wręcz próbą Japończyka pozytywnie odbije się na promocji dyscypliny. Także w tych krajach, gdzie na co dzień o skokach narciarskich nie mówi się wiele.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×