Zaskakujące wyzwanie Małysza. "Miałem taką propozycję"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / adammalyszofficial / Na zdjęciu: Adam Małysz
Instagram / adammalyszofficial / Na zdjęciu: Adam Małysz
zdjęcie autora artykułu

W środę Ryoyu Kobayashi podjął próbę pobicia rekordu świata i lotu poza 300 metr. Co ciekawe, podobną propozycję miał Adam Małysz. - Podobny pomysł mieli kiedyś Austriacy - mówi w rozmowie z Red Bullem.

Kto by pomyślał, że najbardziej głośne wydarzenie sezonu 2023/2024 będzie miało miejsce miesiąc po zakończeniu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od środy cały świat mówi o tym, co zrobił Ryoyu Kobayashi.

Japończyk wziął udział w specjalnej próbie pobicia rekordu świata w lotach. Kobayashi na specjalnie skonstruowanej skoczni na Islandii próbował poszybować poza 300. metr. Ostatecznie skoczył 291 metrów, co i tak jest najdłuższym lotem na nartach w historii.

Mało jednak brakowało, że to Adam Małysz byłby pierwszym skoczkiem, który poleci za 300 metr. O wyjątkowej propozycji opowiedział w specjalnej rozmowie z Red Bullem.

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

- Miałem taką propozycję! Podobny pomysł mieli kiedyś Austriacy i zapraszali mnie do udziału, też chcieli budować specjalną skocznię - przyznaje czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.   - Ja akurat kończyłem właśnie karierę, głowa była już trochę gdzie indziej, więc podziękowałem. Ale w końcu pomysł wtedy upadł i nie był i tak realizowany - mówi Adam Małysz.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie będzie jednak uznawała tego wyniku. Argumentuje to tym, że nie były to zawody FIS, nie było zatwierdzonego przez federację systemu pomiaru odległości, a także sam obiekt nie miał homologacji.

Czytaj więcej: Dobre informacje dla Polaków. To zadzieje się nieopodal granicy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy przed 2030 rokiem, któryś ze skoczków przekroczy barierę 300 metrów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
zbihaj
26.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Miał taką propozycje a później się zbudził.