Markus Eisenbichler zakończył sportową karierę po sezonie 2024/25. Utytułowany reprezentant Niemiec mówił wówczas, w marcu 2025 roku, że ma nadzieję na powrót do skoków w roli trenera, ale zapowiadał jednocześnie, że potrzebuje przerwy od tego sportu.
Jak się okazuje, przerwa ta nie trwała długo. Choć Eisenbichler nie wraca póki co w roli trenera. Eurosport ogłosił, że sześciokrotny mistrz świata dołączy do zespołu ekspertów stacji i będzie analizował wybrane konkursy Pucharu Świata oraz zbliżające się igrzyska w 2026 roku.
Eisenbichler pojawi się przy mikrofonie już w piątek podczas zawodów drużyn mieszanych w Lillehammer. Współkomentować będzie razem z Gerhardem Leinauerem oraz swoim byłym trenerem Wernerem Schusterem.
- Miałem bardzo udany czas w roli zawodnika i bardzo cieszę się, że mogę pozostać związany ze skokami narciarskimi w roli eksperta Eurosportu - przekazał Eisenbichler. Dodał jednocześnie, że będzie mógł podzielić się z widzami inną perspektywą.
- Znam dobrze wzloty i upadki, emocje na belce i myśli, z którymi zawodnik się zmaga - zaznaczył.
Dodajmy, że w zespole ekspertów Eurosportu jest już inny były znakomity skoczek, Martin Schmitt. Eisenbichler będzie mógł jednak podzielić się świeższym spojrzeniem na świat skoków i wyzwania, przed którymi stoją najlepsi zawodnicy na świecie.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: setki tysięcy wyświetleń! Nagranie z Sochanem robi furorę