KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ostatni konkurs w karierze Mattiego Hautamaekiego!

W coraz ciemniejszych barwach rysuje się przyszłość fińskich skoków narciarskich. Wiadomo bowiem, że sobotni konkurs w Planicy będzie ostatnim w niezwykle bogatej w sukcesy karierze Mattiego Hautamaekiego. 30-letni "Masa" po wyjątkowo kiepskim sezonie postanowił odwiesić narty na przysłowiowy kołek.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Tego należało się spodziewać - sobotnia "drużynówka" w Planicy będzie ostatnim konkursem Pucharu Świata, w którym zobaczymy na starcie Mattiego Hautamaekiego. Fin zgodnie z przewidywaniami po wyjątkowo słabym dla siebie sezonie postanowił odwiesić narty na przysłowiowy kołek i z kibicami pożegna się podczas zespołowych zmagań na "Letalnicy".

Przypomnijmy, że podopieczny Pekki Niemelae ma w swoim dorobku wiele wspaniałych osiągnięć. 30-latek, urodzony w Oulu plasował się w czołowej "3" we wszystkich możliwych imprezach, począwszy od igrzysk olimpijskich przez medale mistrzostw globu do końcowej klasyfikacji Pucharu Świata, TCS, Turnieju Nordyckiego, MŚJ, a nawet letniej Grand Prix (!). Hautamaeki kilkukrotnie bił także rekord w długości lotu - ostatni raz w 2005 roku, lądując na 235,5m. Ta zima nie była jednak udana dla doświadczonego Fina, co najlepiej obrazuje jego odległa mimo regularnych startów, bo 49-lokata w punktacji łącznej cyklu.

Decyzja słynnego mieszkańca Kuopio jest bez wątpienia fatalną wiadomością dla fińskich skoków narciarskich, w których w dalszym ciągu nie dzieje się najlepiej. Sytuacja "latania" na "deskach" w Kraju Tysiąca Jezior jest obecnie naprawdę nie do pozazdroszczenia, szczególnie po zakończeniu kariery przez Hautamaekiego. Przypomnijmy, że rok wcześniej na podobny krok zdecydowali się jego utytułowani rodacy - Harri Olli i Janne Ahonen.

Sylwetkę skandynawskiej gwiazdy zaprezentujemy Państwu wkrótce w "Mistrzach dwóch desek".

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
berkutschi.com/inf.własna
Komentarze (1)
 • derek Zgłoś komentarz
  nie jest już w formie to dla fińskich skoków nie jest to jakaś tam wielka strata, trzeba jednak przyznać że po Ahonenie ten kraj się nikogo dobrego dotąd nie doczekał
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×