Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Katastrofalne kwalifikacje fińskich skoczków narciarskich w Oberstdorfie

O tym, że fińskie skoki narciarskie są w kryzysie, nie trzeba nikogo przekonywać. Mało kto mógł jednak przypuszczać, że Finowie zaprezentują się aż tak źle w sobotnich kwalifikacjach w Oberstdorfie.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W ostatnich latach kadra Suomi została bardzo mocno osłabiona: kariery zakończyli Janne Ahonen, Matti Hautamaeki i Harri Olli, poważnych kontuzji doznali Janne Happonen i Ville Larinto. Następcy dawnych mistrzów prezentują mizerny poziom, w związku z czym Finowie na Turniej Czterech Skoczni udali się zaledwie w czterech. Nikt nie liczył na wielkie wyniki, jednak sobotnie rezultaty uzyskane w kwalifikacjach wzburzyły fińskie media - do czołowej pięćdziesiątki, która wystąpi w niedzielnych zawodach wszedł tylko jeden zawodnik.

Lauri Asikainen, bo o nim mowa, zajął przyzwoite dwudzieste szóste miejsce i potwierdził, że jest niespodziewanym liderem kadry. Pozostali wypadli już jednak zdecydowanie gorzej: Olli Muotka był pięćdziesiąty siódmy, wspomniany Larinto, który po kontuzji nie może odnaleźć formy, pięćdziesiąty ósmy, a Sami Niemi sześćdziesiąty dziewiąty, czyli ostatni.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

- To nie było to po co przyjechaliśmy - komentował zmartwiony trener Pekka Niemela. - Nie jestem zadowolony szczególnie jeśli chodzi o techniczną stronę ich skoków. Było źle, a mogło być jeszcze gorzej, bo Niemi miał problemy w powietrzu i mógł upaść. Trzeba będzie obejrzeć te skoki na video, żeby zobaczyć co się stało. Jedynie Asikainen skacze stabilnie, a to nie jest jeszcze jego szczyt - powiedział Niemela.

W niedzielnym konkursie jedyny fiński skoczek zmierzy się w pierwszej rundzie rozgrywanej systemem KO z Czechem Romanem Koudelką. Asikainen będzie jednocześnie otwierał całe zawody.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
iltasanomat.fi
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×