Drugie miejsce Krzysztofa Bieguna w konkursie LPK w Kranju, wygrana Jakuba Jandy

Krzysztof Biegun zajął drugą pozycję w konkursie LPK w Kranju. Zwyciężył Jakub Janda, a trzeci był kolejny Czech - Cestmir Kozisek. Tuż za podium znalazł się Aleksander Zniszczoł.

Piotr Ziemka

Trzeci konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego 2013 w skokach narciarskich był ponownie udany dla Polaków. Na podium stanął Krzysztof Biegun, który zwyciężył w pierwszym konkursie w Stams. Po pierwszej serii w Kranju, Biegun plasował się na piątej pozycji. W drugiej uzyskał aż 110,5 metra. Dalej poszybował jedynie Jakub Janda - 113,5. Dla 35-letniego Czecha to drugie zwycięstwo z rzędu w zawodach LPK w 2013 roku. Po półmetku zmagań liderem był Aleksander Zniszczoł. W pierwszej kolejce uzyskał on najlepszą odległość - 110,5 m. W drugiej skoczył 103 metry i ostatecznie uplasował się na miejscu tuż za podium.

W czołowej dziesiątce znalazło się aż czterech Polaków. Szósty był Jan Ziobro, zaś dziesiąty - Bartłomiej Kłusek. Po raz trzeci w konkursie LPK skakał Krzysztof Leja. Trzeci raz skakał on także w drugiej serii, tym razem był dwunasty. W drugiej dziesiątce znaleźli się również sklasyfikowany na 16. miejscu Klemens Murańka oraz 18. Stefan Hula. Do drugiej serii awansu nie uzyskał Przemysław Kantyka, który w konkursie PK skakał po raz pierwszy w karierze.

W Kranju mogło wystąpić szesnastu Słoweńców. Do drugiej serii awansowało dziesięciu reprezentantów gospodarzy. Najlepiej z nich spisał się mistrz świata juniorów z 2013 roku - Jaka Hvala. W najlepszej dziesiątce uplasowali się również Jernej Damjan (ósme miejsce) oraz Jurij Tepes (dziewiąta lokata). W Kranju skakał też Robert Kranjec. 31-letni Słoweniec zajął dziewiętnaste miejsce. W konkursie brało udział 71 skoczków. Na pozycji lidera kasyfikacji generalnej umocnił się Janda, który ma już 240 punktów. Biegun jest drugi z dorobkiem 212.