Andrzej Kozak dla SportoweFakty.pl: Klemens Murańka może być "czarnym koniem" sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mimo że [tag=34973]Andrzej Kozak[/tag], prezes TZN, nie zwykł rozdawać medali przed zawodami, w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl wskazał swojego faworyta do miana "czarnego konia" nadchodzącego sezonu.

- Po erze Adama Małysza wydawało się, że będziemy mieli potężny kryzys, bo tak z reguły jest. Tymczasem okazało się, że mamy drużynę na światowym poziomie, która w ostatnim letnim Grand Prix wypadła rewelacyjnie - przyznaje w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Czy w zimie powtórzymy wyniki z lata? Według prezesa na śniegu skacze się nieco inaczej, ale pod względem technicznym skoki nie powinny się od siebie znacznie różnić. - Z jednej strony LGP to dobry prognostyk, a z drugiej nie należy go przeceniać. Warto jednak zaznaczyć, że skoki to jedyna naprawdę mocna dyscyplina w Polsce. Nie jest oparta wyłącznie na jednym czy dwóch zawodnikach. Mamy silny zespół, nie musimy polegać już tylko na Małyszu. Kiedyś do pierwszej piątki czasami zbliżył się jakiś inny skoczek, teraz wyrównany poziom prezentuje sześciu czy ośmiu reprezentantów - zaznacza szef TZN.

Który z "młodych wilków" ma szansę na dłużej zaistnieć w kadrze? Andrzej Kozak wskazuje m.in. na Klemensa Murańkę. - Jego sytuacja zdrowotna związana ze wzrokiem się ustabilizowała. To jest młody skoczek, a już ma spore doświadczenie. Potrafi wykorzystać każdy dogodny moment do tego, aby osiągnąć dobry wynik. Moim zdaniem może się okazać "czarnym koniem" w nadchodzącym sezonie. Jednak zawsze byłem daleki od prognozowania i typowania rezultatów. Rozdawanie medali przed zawodami jest ryzykowne. To zadanie dla bukmacherów, a nie dla mnie - podkreśla prezes.

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Zdaniem Andrzeja Kozaka Klemens Murańka w nadchodzącym sezonie może zaskoczyć kibiców
Zdaniem Andrzeja Kozaka Klemens Murańka w nadchodzącym sezonie może zaskoczyć kibiców
Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Klemens Murańka będzie "czarnym koniem" sezonu 2013/2014?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
Dąbek14
16.10.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Skoki narciarskie to jedyna naprawdę mocna dyscyplina w Polsce tak ?? Ja widzę takich dyscyplin więcej ;) chociażby żużel :) :) :)  
Jak Feniks z popiołu
16.10.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
taaaaaaaaa - a świnie fruwają..... taaaaaaaa  
avatar
Roman Zieliński
15.10.2013
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Kolego waldzior napisałem wyraźnie, że żużel to sport globalnie niszowy, a nie że niszowy u nas w Polsce i nigdzie nie porównywałem go do skoków pod tym względem. Zaznaczyłem również, że według Czytaj całość
avatar
kmic
15.10.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"skoki to jedyna naprawdę mocna dyscyplina w Polsce" - lol :) No w porównaniu z piłką nożną, koszykówką czy chociażby biathlonem to na pewno... ale mówienie o skokach jako najsilniejszej dyscyp Czytaj całość
avatar
Roman Zieliński
14.10.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
No jestem ciekaw czy Pan prezes widzi dalej niż czubek własnego nosa. Te problemy z oczami to chyba zaraźliwa choroba jest i podłapał ją od Murańki. Jakim cudem skoki mogą być jedyną naprawdę m Czytaj całość