Wojciech Gumny: Wszystko uda się zorganizować na czas

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Wielka Krokiew
/ Wielka Krokiew
zdjęcie autora artykułu

W dniach 17-19 stycznia w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jak podkreślają organizatorzy, "na pewno wszystko uda się zorganizować na czas".

Zawody Pucharu Świata rozgrywane są pod Tatrami od pierwszej edycji cyklu w sezonie 1979/80, a od stycznia 2002 odbywają się co roku. Tegoroczna edycja zapowiada się jednak wyjątkowo atrakcyjnie. Zawody na Wielkiej Krokwi będą w końcu jednymi z ostatnich sprawdzianów skoczków przed igrzyskami olimpijskimi w rosyjskim Soczi.

- Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi w 95 proc. Skocznia jest przygotowywana w innych warunkach niż ta w Wiśle. Zaczynamy jednak prace końcowe przed Pucharem Świata. Sam obiekt przejmiemy 9 stycznia - tłumaczył podczas krakowskiej konferencji prasowej przed konkursami w Wiśle i Zakopanem Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Jak zaznaczył organizator zawodów w Zakopanem - będzie to impreza dorównująca poziomowi naszych zawodników. - Musi być perfekcyjna zarówno sportowo, jak i pod względem bezpieczeństwa. Około 50 proc. biletów jest już sprzedane. Myślę, że najlepszą reklamą dla zawodów w Zakopanem są wyniki naszych skoczków - zaznaczył Andrzej Kozak.

Jeśli w stolicy polskich Tatr tradycji stanie się zadość, na "pudle" ponownie powinien stanąć Kamil Stoch, lider kadry Łukasza Kruczka. Od trzech lat bowiem wywalcza miejsca w pierwszej trójce. W 2011 i 2012 roku mistrz świata z Predazzo zwyciężył, zaś w 2013 uplasował się na 3. lokacie.

- Puchar Świata w Zakopanem to marka, którą znają wszyscy kibice nie tylko w Polsce. Przez lata ciężko pracowaliśmy, aby każdy szczegół organizacji zawodów był dopracowany. Ale nie spoczywamy na laurach i co roku staramy się jeszcze lepiej przygotować na przyjęcie najlepszych skoczków świata i przede wszystkim tysięcy wspaniałych kibiców. Obecnie trwają w Zakopanem ostatnie prace związane z przygotowaniem infrastruktury wokół skoczni. Niebawem pod Wielką Krokwią staną trybuny, kontenery dla ekip oraz mosty do bezkolizyjnych przejść dla kibiców. Jak co roku nie zabraknie też na skoczni telebimu pokazującego przebieg zawodów. Na pewno wszystko uda się zorganizować na czas - zapewnił Wojciech Gumny, event menager zakopiańskich zawodów.

Program Pucharu Świata w Zakopanem prezentuje się następująco:

17.01.2014, piątek 11.00 - przyjazd ekip 12.00 - odprawa techniczna 14.00 - oficjalny trening (2 serie) 16.00 - seria kwalifikacyjna

18.01.2014, sobota 16.15 - seria próbna 17.15 - konkurs drużynowy

19.01.2014, niedziela 13.00 - seria próbna 14.00 - konkurs indywidualny

Sporty zimowe na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów narciarstwa i nie tylko! Kliknij i polub nas.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
ROW RYBNIK 87
16.12.2013
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
bileciki już czekają :)