Trzech polskich skoczków w kadrze na konkursy Pucharu Świata w Sapporo

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W kadrze na zawody Pucharu Świata w Sapporo znalazło się tylko trzech polskich zawodników. Powołani zostali Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek oraz Krzysztof Miętus.

Zawodnicy z kadry A w tym czasie będą się przygotowywali do konkursów Pucharu Świata w Willingen oraz do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W Japonii nie wystąpią również najlepsi polscy młodzieżowcy, których czekają mistrzostwa świata juniorów w Val di Fiemme.

Urodzony w 1986 roku Stefan Hula czterokrotnie zdobył w Sapporo punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. Najlepiej spisał się 31 stycznia 2009 roku, kiedy uplasował się na dziesiątym miejscu. Punkty do "generalki" na Okurayamie zdobył również Krzysztof Miętus. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim konkursie w 2012 roku był dwudziesty. Bartłomiej Kłusek nie skakał jeszcze podczas zawodów PŚ w Japonii.