Bischofshofen: Michael Hayboeck najlepszy w pierwszej serii, Kamil Stoch z awansem

Zwycięstwem Michaela Hayboecka zakończyła się pierwsza seria konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Do drugiej serii awansował tylko jeden reprezentant Polski.

Łukasz Witczyk
Michael Hayboeck w pierwszej serii konkursu w Bischofshofen był bezkonkurencyjny. Austriak uzyskał 137,5 metra i była to najdłuższa odległość tej części ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata od jednego z sędziów otrzymał maksymalną notę. Strata Hayboecka do prowadzącego Stefan Kraft stopniała z 21,3 pkt do 11,8 pkt.
Drugie miejsce w pierwszej serii zajął właśnie Kraft, który skoczył 133,5 metra. Austriak, który przewodzi klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, wciąż nie może być pewny triumfu w tych prestiżowych zawodach. Niezbędny do odniesienie tego sukcesu jest dobry skok w drugiej serii. Trzecie miejsce zajmuje Noriaki Kasai, który uzyskał 132,5 metra.

Słabo w pierwszej serii spisali się reprezentanci Polski. Awans do finałowej części uzyskał tylko Kamil Stoch, który sklasyfikowany jest na 13. miejscu. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi skoczył 126,5 metra. Blisko awansu był Dawid Kubacki, który zajął 31. pozycję. Poniżej oczekiwań wypadł Piotr Żyła, który sensacyjnie przegrał z Ilmirem Hazetdinovem. Szans w konfrontacji z wyżej sklasyfikowanymi zawodnikami nie mieli Aleksander Zniszczoł i Bartłomiej Kłusek.