Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Norwegowie najlepsi na MŚ juniorów w skokach, Polska na czwartym miejscu

Faworyzowani Norwegowie pewnie triumfowali w drużynowym konkursie na mistrzostwach świata juniorów w Ałmatach. Młodzi polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce w gronie trzynastu zespołów.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

Nasza reprezentacja startowała w składzie Krzysztof Leja, Adam Ruda, Andrzej Stękała oraz Przemysław Kantyka. Najlepiej w tym gronie wypadł Stękała, który osiągnął 96,5 oraz 96 metrów. Nieco gorzej niż można było zakładać zaprezentował się za to Kantyka, mający za sobą udany występ w konkursie indywidualnym (był w nim dzięsiąty). W pierwszej serii jako jedyny z naszych skoczków nie przekroczył on granicy 90 metrów, co nie zmienia jednak faktu, że nawet jego ewentualna lepsza pierwsza próba i tak nie pozwoliłaby nam raczej marzyć o medalu.


Zasłużone zwycięstwo odnieśli Norwegowie - aż trzech z nich skoczyło co najmniej 100 metrów. Paradoksalnie ich liderem był jednak ten, który lądował minimalnie bliżej, za to dwa razy równie daleko. Johann Andre Forfang, bo o nim mowa, dwukrotnie uzyskał 99,5 metra i dopisał do swego dorobku drugie złoto - w Ałmatach był wcześniej najlepszy także indywidualnie.

Po zespołowe srebro sięgnęli Niemcy. W zespole naszych zachodnich sąsiadów brylował Andreas Wellinger, który zdaje się potwierdzać, że po wypadku w Kuusamo powraca do dobrej formy i zgłasza aspiracje do miejsca w niemieckiej kadrze na seniorskie mistrzostwa świata w Falun. Na trzeciej pozycji uplasowali się młodzi Austriacy. Różnice punktowe między czterema czołowymi drużynami były na tyle znacznie, że śmiało można powiedzieć, iż wyniki pozbawione są jakiejkolwiek przypadkowości.

Wyniki konkursu drużynowego na MŚ juniorów w Ałmatach:

Miejsce Kraj Skład Nota
1 Norwegia Bjoereng, Granerud, Sjoeen, Forfang 893,3
2 Niemcy Winter, Hamann, Bradatsch, Wellinger 869,6
3 Austria Tollinger, Streitler, Aschenwald, Greiderer 837,4
4 Polska Leja, Ruda, Stękała, Kantyka 817,6
5 Słowenia C. Prevc, D. Prevc, Modić, Lanisek 815,3
6 Japonia Sato, R. Kobayashi, Watanabe, M. Ito 809,9
7 Szwajcaria Schuler, Birchler, L. Egloff, Peier 800,7
8 Finlandia Alamommo, Aalto, Nousiainen, Ojala 769,5

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
 • Psismaczek Zgłoś komentarz
  Bardzo dobry wynik juniorow. Austria, Niemcy i Norwegia były poza zasiegiem co pokazały treningi i konkurs indywidualny. Nasi wycisneli max tego co mogli w tej chwili pokazac. Oby w
  Czytaj całość
  niedalekiej przyszłosci na stałe zagoscili w PK a pozniej mozna myslec o PS.
  • Draumr Zgłoś komentarz
   O kurcze czwarte najgorsze miejsce. Ale szczerze powiem, że nie liczyłem na nic więcej. I tak wyprzedzenie przede wszystkim Słowenii już jest wielkim sukcesem tych młodych chłopaków.
   Czytaj całość
   Jeszcze będziemy mieli z nich pociechę w następnym sezonie.
   • yes Zgłoś komentarz
    Za Polakami tuż, tuż Słowenia i Japonia. Nie było łatwo być nawet czwartym.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×