PK w Kuopio: Andraz Pograjc wygrał, Kantyka dalej liderem LPK

Reprezentant Słowenii zdecydowanie wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni Puijo. Podium uzupełnili reprezentanci Niemiec i Austrii. Dotychczasowy lider LGP zajął 5. miejsce.

Szymon Łożyński
W pierwszym konkursie w Kupio najlepszy okazał się Austriak Florian Altenburger. W sobotę powody do zadowolenia mieli także polscy kibice bowiem szóste miejsce zajął Przemysław Kantyka, co pod nieobecność Dawida Kubackiego, pozwoliło mu objąć przodownictwo w cyklu.
Dzień później najwięcej powodów do radości mieli jednak słoweńscy sympatycy skoków narciarskich, ponieważ po triumf w zawodach sięgnął ich reprezentant Andraz Pograjc. Słoweniec prowadził po I serii i w drugiej, skokiem na odległość 128,5 metra, przypieczętował wiktorię. To jednak nie Pograjc skakał w niedzielę najdalej. Bezapelacyjnie królem odległości był jego rodak Anze Lanisek. W pierwszej serii Słoweniec uzyskał aż 136 metrów, ale nie ustał swojej próby, a dodatkowo odjęto mu sporo punktów za wiatr. W drugiej próbie Lanisek znów miał szczęście do warunków wietrznych, ale i tym razem nie potrafił ustać skoku na odległość 133 metrów.Sobotni zwycięzca Florian Altenburger tym razem uplasował się na trzeciej pozycji. Reprezentanta Słowenii i Austrii przedzielił Niemiec Tim Fuchs. Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego Przemysław Kantyka zajął 5. miejsce.
Przemysław Kantyka Przemysław Kantyka
W drugim konkursie w Kuopio zapunktowało jeszcze trzech Biało-Czerwonych. Na przyzwoitym 16. miejscu został sklasyfikowany Krzysztof Leja. Pozycje w trzeciej dziesiątce przypadły w udziale Adamowi Rudzie i Stanisławowi Bieli. Po słabych skokach przygodę z konkursem już po pierwszej serii zakończyli Andrzej Stękała i Dawid Jarząbek. Krzysztof Miętus nie pojawił się na belce startowej.

Piąte miejsce pozwoliło utrzymać pozycję liderka LGP Przemysławowi Kantyce. Kolejne zawody cyklu odbędą się w najbliższy piątek i sobotę w czeskim Frenstat.