Denis Korniłow wygrał mistrzostwa Rosji na dużej skoczni w Krasnej Polanie

Denis Korniłow wygrał na dużej skoczni w Krasnej Polanie (K125, HS140) mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka

Po pierwszej serii Denis Korniłow zajmował trzecią lokatę. Prowadził Jewgienij Klimow, a na drugiej pozycji plasował się Aleksiej Romaszow. W drugiej rundzie trzech zawodników uzyskało 140,5 metra. W najlepszym stylu dokonał tego Korniłow, któremu sędziowie przyznali za ten skok trzy noty 19 i dwie 18,5. Do jego dorobku zaliczono więc 56,5 pkt.

Ponad 140 metrów skoczyli też Ilmir Hazetdinow (55,5 pkt od sędziów) oraz Anton Kaliniczenko (50). Korniłow zdobył łącznie dziewięć dziesiątych więcej od Klimowa, który w drugiej serii miał 139,5 metra. Hazetdinow awansował na trzeci stopień podium.

Na siódmej pozycji został sklasyfikowany obrońca tytułu - Michaił Maksimoczkin. Natomiast dziesiąty był zwycięzca mistrzostw Rosji 2015 na normalnym obiekcie - Władysław Bojarincew.