Sobotni konkurs PŚ w skokach narciarskich przeniesiony na skocznię normalną

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / ROBERT MICHAEL / AFP
/ ROBERT MICHAEL / AFP

Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer został przeniesiony z dużej skoczni na normalną (HS100) z powodu silnego wiatru.

W tym artykule dowiesz się o:

O 9:00 na dużej skoczni mieli skakać kombinatorzy norwescy w ramach rywalizacji drużynowej. Te zmagania jednak odwołano. W piątek na normalnym obiekcie bez problemu rozegrano konkurs Pucharu Świata kobiet.

W XXI wieku na HS100 w Lillehammer zawodnicy trzykrotnie walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej PŚ. W 2011 roku wygrał Andreas Kofler. Na trzecim stopniu podium stanął wtedy Kamil Stoch. W następnym sezonie triumfował Severin Freund. Natomiast w grudniu 2013 najlepiej spisał się Gregor Schlierenzauer.

Według nowego planu trening ma się rozpocząć o 14:15. Start kwalifikacji zaplanowano na 15:15, a początek pierwszej serii - 16:45.