Freund czy Prevc? Ta dwójka znów zdominuje walkę o Puchar Świata?

Po pierwszym konkursie w Niżnym Tagile Niemiec cieszył się z dwudziestego zwycięstwa w karierze i powiększenia przewagi w klasyfikacji generalnej. W niedzielę Freund spisał się jednak słabo i nowym liderem cyklu został Peter Prevc.

Szymon Łożyński
PAP
Tym samym podobnie jak w ubiegłym sezonie walka o Kryształową Kulę znów zaczyna przypominać wewnętrzny pojedynek między Niemcem i Słoweńcem. Na szczęście za skoczkami dopiero trzy weekendy pucharowe i inni zawodnicy, zwłaszcza Norwegowie, mogą jeszcze włączyć się do walki o triumf w Pucharze Świata.

W bieżącym sezonie Severin Freund wygrał po jednym konkursie w Lillehammer i Niżnym Tagile. Obie te wiktorie charakteryzowały się tym, że w następnych zawodach podopieczny Wernera Schustera spisywał się zdecydowanie słabiej. W drugim konkursie na Lysgårdsbakken (HS 100) główny zainteresowany zajął 10. miejsce. Z kolei w niedzielnych zawodach na rosyjskim obiekcie Niemiec uplasował się dopiero na 12. pozycji. Druga wpadka miała poważniejsze konsekwencje, bowiem po niej Niemiec na rzecz Prevca stracił żółtą koszulkę lidera.

- Nie chcę rozwodzić się nad tymi zawodami. Po prostu z tej lekcji, jaką otrzymałem w niedzielę, muszę wyciągnąć wnioski - przyznał Freund.

Mimo słabego występu w drugim konkursie, obrońca Kryształowej Kuli wyjechał zadowolony z Rosji. - To był dla mnie i tak udany weekend. Te zawody są już jednak historią, dlatego skupiam się obecnie na rywalizacji w Engelbergu - zapewnił skoczek.

W klasyfikacji generalnej cyklu przed zmaganiami na Gross-Titlis-Schanze (HS137) Niemiec traci do Petera Prevca 37 punktów. Z Polaków najwyżej, na 16. pozycji, plasuje się Kamil Stoch.