Peter Prevc mistrzem Słowenii na dużej skoczni w Planicy, Domen Prevc trzeci

23 grudnia Peter Prevc został mistrzem Słowenii w skokach narciarskich na dużym obiekcie w Planicy. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata spisał się najlepiej w obu seriach.

Piotr Ziemka

W pierwszej rundzie Peter Prevc wylądował na 136. metrze i zdobył 136,3 punktu. W drugiej serii uzyskał 135 m i 135 punktów. Srebrny medal zdobył Anze Lanisek, a brązowy - Domen Prevc. Oni też utrzymali miejsca zajmowane po pierwszej części konkursu. W czołowej dziesiątce uplasował się również trzeci z braci - Cene Prevc, który był dziewiąty.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Jurij Tepes. Piąty był Anze Semenic, a szósty - Tilen Bartol. Wszyscy ci zawodnicy wystąpią w Turnieju Czterech Skoczni. Do składu powołany został też Robert Kranjec, który nie wziął udziału w krajowym czempionacie.

W najlepszej dziesiątce nie znaleźli się między innymi 16. Jernej Damjan i 22. Jaka Hvala.

6. Tilen Bartol 127,5/125 231

Konkurs drużynowy wygrał zespół SK Triglav. W zwycięskiej ekipie znalazło się trzech braci Prevców oraz Ziga Jelar.

O mistrzowski tytuł rywalizowały także kobiety. Na najwyższym stopniu podium stanęła Ema Klinec. Triumfatorka zdobyła 215,1 punktu, a skoczyła 121 oraz 123,5 m. Drugie miejsce zajęła Eva Logar (204,4; 122/118,5), a trzecie - Maja Vtic (200,2; 118,5/123).