KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PŚ w Ałmatach: Niecodzienna sytuacja. Zawodnicy zamienili się nartami

W piątkowych kwalifikacjach kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Jako trzeci zawodnik na belce startowej, mimo 43 numeru na plastronie, pojawił się Daiki Ito. Japończyk oddał swoją próbę tak szybko, żeby pomóc koledze z zespołu.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Pucharu Świata w Ałmatach, przynajmniej na razie, reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni nie mogą zaliczyć do udanych. W piątek dwóch z sześciu zawodników zgłoszonych do kwalifikacji (Shohhei Tochimoto i Kento Sakuyama) w ogóle nie mogło wystąpić. Wszystko za sprawą sprzętu... a właściwie jego braku. Narty dwóch wyżej wymienionych zawodników, a także Taku Takeuchiego nie dotarły do Kazachstanu. 

Ostatni z Japończyków może mówić jednak o sporym szczęściu, bowiem mógł liczyć na pomoc Daiki Ito. Kolega z reprezentacji, za zgodą FIS-u, oddał swój skok na samym początku eliminacji, dzięki temu mógł przekazać narty Takeuchiemu. Obaj zawodnicy mają podobne warunki fizyczne, dzięki czemu zarówno Ito jak i Takeuchi po swoich skokach przeszli pozytywnie kontrolę sprzętu. 

Z pozoru misja trudna do zrealizowania, powiodła się. Obaj zawodnicy wywalczyli awans do sobotnich zawodów. Takeuchi na pożyczonych nartach spisał się nawet więcej niż przyzwoicie, bowiem uzyskał 11 notę.

Problem sprzętowy dotyczy także Noriakiego Kasai. 43-latek zajmuje jednak miejsce w czołowej dziesiątce PŚ, dzięki czemu jego piątkowa absencja nie poskutkuje brakiem w zawodach. Podopieczny Tomoharu Yokokawy wystąpi w sobotę, o ile sprzęt Japończyków dotrze do Ałmatów. 

Plan sobotniej rywalizacji (godziny według czasu polskiego):

12:00 - seria próbna
13:00 - pierwsza seria konkursowa

Zobacz wideo: Polscy skoczkowie przed PŚ w Wiśle: "Nastawić się na dobre skakanie"

Źródło: TVP S.A.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • GreatDeath Zgłoś komentarz
  Z instagrama Takeuchiego: 'We lost ski yesterday and try to jumped today's qualification with Kento's 9cm short ski' Zanim napiszecie artykuł dowiedzcie się może czyje to były narty i nie
  Czytaj całość
  wprowadzajcie ludzi w błąd.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×