KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Bez niespodzianki. Peter Prevc skoczkiem roku w głosowaniu FIS!

Nie było niespodzianki w głosowaniu na najlepszego skoczka minionego sezonu. Zdecydowanym zwycięzcą został Peter Prevc. Zacięta walka dotyczyła wyboru trenera roku.
Karol Borawski
Karol Borawski
PAP/EPA / ANTONIO BAT

Zwycięzca głosowania na skoczka roku mógł być tylko jeden. W minionym sezonie Słoweniec sięgnął po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ, małą Kryształową Kulę dla najlepszego lotnika, został mistrzem świata w lotach, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a ponadto pobił rekordy liczby zwycięstw w jednym sezonie i zdobytych punktów.

Peter Prevc zebrał ponad 3/4 wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu uplasował się Noriaki Kasai. 43-letni Japończyk w niedawno zakończonym sezonie pięciokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata, a w Planicy zaliczył swój pięćsetny występ. Trzecie miejsce przypadło Norwegowi Kennethowi Gangnesowi.

Wyniki głosowania na "Skoczka Roku":

Lp Zawodnik Reprezentacja Procent głosów
1 Peter Prevc Słowenia 75,85
2 Noriaki Kasai Japonia 14,53
3 Kenneth Gangnes Norwegia 6,94
4 Severin Freund Niemcy 2,67


Tytuł "Wschodzącej Gwiazdy" zdobył Domen Prevc. Młodszy z braci Prevc dwukrotnie plasował się na drugim miejscu, a w klasyfikacji generalnej PŚ był czternasty, chociaż nie brał udziału we wszystkich konkursach.

Wyniki głosowania na "Wschodzącą Gwiazdę":

Lp Zawodnik Reprezentacja Procent głosów
1 Domen Prevc Słowenia 53,75
2 Johann Andre Forfang Norwegia 18,31
3 Kenneth Gangnes Norwegia 18,10
4 Daniel Andre Tande Norwegia 9,83

 

Najbardziej zacięta walka toczyła się o tytuł "Trenera Roku". Wygrał prowadzący Słowenię Goran Janus (48,6% głosów), który cieszył się w ostatnich miesiącach m. in. z wygranych Petera Prevca i drugiego miejsca w Pucharze Narodów. Drugie miejsce z 46,57% głosów zajął Austriak Alexander Stoeckl, który poprowadził Norwegię do wygranej w Pucharze Narodów, a czterej jego zawodnicy zajęli miejsca w czołowej dziesiątce na koniec sezonu Pucharu Świata.

Wyniki głosowania na "Trenera Roku":

Lp Trener Reprezentacja Procent głosów
1 Goran Janus Słowenia 48,60
2 Alexander Stoeckl Norwegia 46,57
3 Werner Schuster Niemcy 4,84

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
FIS
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×