Maciej Kot czwarty, Dawid Kubacki dziesiąty w serii próbnej LGP w Hinterzarten

Maciej Kot zajął czwarte miejsce w serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Czołową dziesiątkę zamknął Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
PAP / Andrzej Grygiel

Najdalej poszybował Tomas Vancura. Czech wylądował na 106. metrze i zdobył 75,5 punktu. Drugi był Markus Eisenbichler. Reprezentant Niemiec uzyskał 101,5 metra i 73,3 pkt. Maciej Kot skoczył na odległość stu metrów. Spisał się najlepiej z grona zawodników plasujących się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Na dziesiątej pozycji sklasyfikowano zwycięzcę konkursu Letniej Grand Prix w Hinterzarten z 2015 roku - Dawida Kubackiego. 26. wynik miał Kamil Stoch. 38. pozycję zajęli wspólnie Klemens Murańka oraz Jakub Wolny. 45. w gronie 48 zawodników był Piotr Żyła.