Dawid Kubacki najlepszy na treningu w Hinzenbach! Kamil Stoch 3., Maciej Kot 4.

Dawid Kubacki zdobył najwięcej punktów podczas drugiego piątkowego treningu Letniej Grand Prix w Hinzenbach. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch.

Piotr Ziemka

Najlepszą odległość drugiej serii treningowej uzyskał Michael Hayboeck. Austriak wylądował na 90. metrze. Więcej punktów zdobył jednak Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 89 metrów. Polak uzyskał 72,2 punktu - trzy dziesiąte więcej od reprezentanta gospodarzy. Kubacki dostał 4,2 punktu za wiatr, a Hayboeck 1,9.

Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, któremu zmierzono 88,5 metra. Tuż za dwukrotnym mistrzem olimpijskim uplasował się kolejny z Polaków - Maciej Kot. Lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix miał 88 metrów.

14. był Stefan Hula, 27. Klemens Murańka, a 29. Piotr Żyła. Ponownie najniżej z Biało-Czerwonych został sklasyfikowany Jakub Wolny. Uplasował się na 54. pozycji. Skakało 61 zawodników. Wszyscy startowali z dziesiątej belki, tak jak to było podczas pierwszej piątkowej serii treningowej.