LGP w Hinzenbach: Maciej Kot pierwszy w serii próbnej, Dawid Kubacki drugi!

Maciej Kot spisał się najlepiej podczas serii próbnej przed konkursem Letniej Grand Prix 2016 w Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
PAP/EPA / EPA/URS FLUEELER

Maciej Kot wylądował na 88. metrze skoczni w Hinzenbach (K85, HS94) i zdobył 64 punkty. Dawid Kubacki uzyskał 88,5 m i 62 "oczka". Liderowi klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2016 odjęto za wiatr dwa punkty, a Kubackiemu - pięć. Dwie kolejne pozycje zajęli Niemcy: Andreas Wellinger oraz Richard Freitag.

Na piątej pozycji uplasował się Kamil Stoch, na dziewiątej zaś - Stefan Hula. Pomiędzy nimi znaleźli się reprezentanci gospodarzy: Stefan Kraft, Markus Schiffner oraz Michael Hayboeck. Czołową dziesiątkę zamknął triumfator kwalifikacji - Peter Prevc. 25. był Piotr Żyła, a 31. Klemens Murańka.

Wszyscy zawodnicy ruszali z szóstej belki startowej (w piątkowych treningach startowali z dziesiątej).