LGP w Hinzenbach: Maciej Kot liderem po pierwszej serii, Dawid Kubacki drugi!

Maciej Kot prowadzi po pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix 2016 w Hinzenbach. Drugie miejsce zajmuje Dawid Kubacki.

Piotr Ziemka
PAP / Andrzej Grygiel

Dawid Kubacki skakał z 29. numerem startowym. Uzyskał 91,5 metra oraz 123,1 punktu i objął prowadzenie. Wyprzedził go jedynie Maciej Kot. Lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix wylądował na 92. metrze skoczni w Hinzenbach (K85, HS94) i zdobył 127,8 punktu. Taka sama kolejność była w serii próbnej.

Na trzecim miejscu uplasował się Peter Prevc. Słoweniec wywalczył dwa punkty mniej od Kubackiego.

W czołowej dziesiątce pierwszej serii został sklasyfikowany też Stefan Hula, który zajął dziewiątą lokatę. Jedenasty wynik miał Kamil Stoch. Tuż za nim znalazł się Piotr Żyła.

Do drugiej serii zakwalifikował się również 26. Klemens Murańka. Awansu nie uzyskali niespodziewanie Taku Takeuchi (trzecia pozycja w klasyfikacji generalnej przed konkursem w Austrii) oraz Anders Fannemel (czwarte miejsce). Japończyk był 32., a Norweg - 33.

Każdy z zawodników ruszał z siódmej belki (w serii próbnej skoczkowie startowali z szóstej).