PŚ w Kuusamo: Norwegowie uzupełnili kadrę

Do 6 skoczków, których Alexander Stoeckl wcześniej powołał na zawody PŚ w skokach narciarskich w Kuusamo, Austriak dodał jeszcze jedno nazwisko. Siódmym Norwegiem, który powalczy o punkty na inaugurację sezonu 2016/2017, został Halvor Egner Granerud.

Szymon Łożyński
PAP / NTB scanpix
Alexander Stoeckl podjął taką decyzję po konsultacjach z trenerem kadry B. Tym samym 20-letni Halvor Egner Granerud po raz 5. w karierze otrzymał szansę walki o punkty PŚ w skokach narciarskich. Na razie nie zdobył jeszcze premierowego oczka w tej klasyfikacji. Norweg najbliżej realizacji tego celu był podczas noworocznych zawodów w Garmisch-Partenkirchen, gdy zajął 36. miejsce.

W tegorocznym Letnim Grand Prix 20-latek zasygnalizował jednak zwyżkę formy. Granerud zdobył 97 punktów i zajął 22. pozycję w klasyfikacji generalnej. Na ostatnich treningach przed startem zimowego sezonu dwukrotny drużynowy medalista mistrzostw świata juniorów skakał na tyle dobrze, że dołączył do norweskiej kadry na zmagania na Rukatunturi (HS 142).

Oprócz Graneruda do Finlandii udadzą się: Johann Andre Forfang, Daniel Andre TandeAnders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer i Joacim Oedegaard Bjoereng. Według byłego rekordzisty świata w długości lotu Johana Remena Evensena świat skoków narciarskich może zaskoczyć Bjoereng, który świetnie prezentował się na treningach.