PK w Vikersund: trzeci z Prevców nie daje o sobie zapomnieć. Polak na podium

W piątek w norweskim Vikersund na obiekcie K-105 został zainaugurowany sezon w Pucharze Kontynentalnym, czyli drugiej lidze skoków narciarskich. W pierwszych zawodach w Norwegii najlepszy był Słoweniec, Cene Prevc. Trzecie miejsce zajął Jan Ziobro.

Szymon Łożyński
Tomasz Markowski/Newspixpl / Tomasz Markowski/Newspix.pl
Być może jeszcze przed 65. Turniejem Czterech Skoczni w PŚ w skokach narciarskich będzie występować trzech braci Prevców. Na razie w klasyfikacji generalnej prowadzi Domen Prevc, siódmy w zestawieniu jest obrońca Kryształowej Kuli Peter Prevc, a do najlepszych puka Cene Prevc.

20-latek przypomniał o sobie już na inaugurację PK w skokach narciarskich. Słoweniec w piątek wygrał pierwszy z trzech zaplanowanych w Vikersund konkursów tego cyklu. Po pierwszej serii w zawodach prowadził reprezentant gospodarzy Halvor Egner Granerud. W finale Norweg zaprezentował się jednak zdecydowanie słabiej i ostatecznie został sklasyfikowany dopiero na 7. pozycji.

Ze zwycięstwa cieszył się natomiast Cene Prevc, wicelider konkursu na półmetku. Powody do zadowolenia po piątkowych zmaganiach mają także kibice nad Wisłą. Jan Ziobro pokazał, ze nie rezygnuje z walki o skakanie w PŚ. Brązowy medalista mistrzostw świata w Falun zajął w piątek 3. pozycję, mimo że po pierwszej serii był piąty.

Punkty na inaugurację Pucharu Kontynentalnego zdobyli jeszcze Krzysztof Biegun, Stanisław Biela i Jakub Wolny.

Pierwszą serię sobotniego konkursu zaplanowano na 12:00.