WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

65. TCS: konkurs w Innsbrucku zagrożony. Przedstawiamy warianty zmian w planie zawodów

W środowe popołudnie w Innsbrucku prognozowane są silne opady śniegu i mocny wiatr. W związku z tym czarny scenariusz, który musi być brany pod uwagę, zakłada, iż zmagania na Bergisel w ogóle zostaną odwołane. Co wtedy?
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
PAP / Grzegorz Momot

Przede wszystkim bardzo mało realne jest przeniesienie zmagań w Innsbrucku na czwartek 5 stycznia. Wszystko dlatego, że tego dnia zaplanowano już treningi i kwalifikacje w Bischofshofen przed piątkowym konkursem, który zakończy 65. Turniej Czterech Skoczni. Do tego warunki w Innsbrucku w czwartek również mają być dalekie od ideału. Spodziewany jest wiatr około 4 m/s i dalsze intensywne opady śniegu.

W związku z tym, w przypadku odwołaniu środowych zawodów, najbardziej realny scenariusz zakłada przeniesienie rywalizacji na czwartek już do Bischofshofen. Wówczas najprawdopodobniej odbyłyby się w tej miejscowości dwa konkursy dzień po dniu. Taka sytuacja miała już miejsce w sezonie 2007/2008, gdy również odwołano zmagania w Innsbrucku i przeniesiono je do Bischofshofen. 

Czwartkowe zmagania odbyły się z system KO na podstawie kwalifikacji przeprowadzonych jeszcze we wtorek na Bergisel. Z kolei przed piątkowymi zawodami zamiast serii próbnej można przeprowadzić eliminacje do finałowych zawodów. Wówczas konkurs odbyłby się jednak bez rywalizacji w parach, ponieważ pomiędzy kwalifikacjami a konkursem byłoby za mało czasu na przygotowanie systemu komputerowego do takiej rywalizacji. Teoretycznie piątkowy konkurs ma rozpocząć się o 16:45.

Organizatorzy 65. TCS mają także ewentualnie jeszcze dwa dni wolne. Mowa o sobocie i niedzieli (7-8 stycznia), na kiedy nie są zaplanowane żadne zawody PŚ w skokach narciarskich. Tym samym finałowy konkurs można przełożyć na sobotę 7 stycznia. Wówczas w piątek, w święto Trzech Króli odbyłyby się tylko kwalifikacje, a sam konkurs główny zostałby przeprowadzony dzień później z system KO.

ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: cieszy mnie rywalizacja Maćka z Kamilem Stochem

Niestety warunki pogodowe w czwartek w Bischofshofen także mają być złe. Wiatr ma osiągać 4 m/s, a do tego prognozowane są opady śniegu. Aura ma znacząco poprawić się dopiero w piątek.

Na razie jednak organizatorzy czekają do środowego popołudnia i z pewnością podejmą przynajmniej próbę przeprowadzenia jednej serii na Bergisel w Innsbrucku. O wydarzeniach w Austrii będziemy państwa informować na bieżąco.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 13:45.

W przypadku odwołania zawodów w Innsbrucku organizatorzy powinni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×