65. TCS: Stoch stracił pozycję lidera zawodów! Żyła blisko podium!

Kamil Stoch po trzecim konkursie 65. Turnieju Czterech Skoczni nie jest już liderem zawodów. W loteryjnym jednoseryjnym konkursie w Innsbrucku Polak zajął 4. miejsce i stracił przodownictwo w zmaganiach na rzecz Daniela Andre Tandego.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / PAPEPA/EXPA/JFK
Norweg, trzeci zawodnik w Turnieju na półmetku, wykorzystał wiatr pod narty i po uzyskaniu 128,5 metra z notą 125,7 punktu wygrał zawody. Czwarty Kamil Stoch stracił do norweskiego zwycięzcy 8,3 punktu. Tym samym Polak w klasyfikacji generalnej 65. Turnieju Czterech Skoczni spadł na 2. miejsce, a do nowego lidera traci 1,7 punktu.

Na 3. miejscu w całych niemiecko-austriackich zawodach pozostał natomiast Stefan Kraft. Austriak osłabiony chorobą wypadł w środę słabo (18. miejsce), ale w klasyfikacji Turnieju wyprzedził go tylko Daniel Andre Tande.

Na 4. pozycję w Turnieju awansował natomiast Piotr Żyła. Brązowy medalista mistrzostwa świata z Val di Fiemme poradził sobie w trudnych warunkach, zajął w Innsbrucku 7. miejsce i do trzeciego Krafta traci już tylko 7 punktów.

Oprócz Stocha i Żyły świetnie na Bergisel (H130) w niesprzyjających warunkach odnalazł się także Maciej Kot. 25-latek zajął ostatecznie 6. miejsce i także awansował w klasyfikacji głównej zawodów z 8. na 7. lokatę.

Niestety w środę sprawdził się czarny scenariusz i wiatr odegrał dużą rolę w zawodach. Organizatorzy, mimo że na progu skoczni podmuchy przekraczały nawet 6 m/s, przeprowadzili jednak jedną serię po której wyniki zawodów z pierwszej serii zostały uznane za oficjalne.

Po loteryjnych zmaganiach w Innsbrucku rywalizacja przenosi się do Bischofshofen. W czwartek na skoczni Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140) odbędą się treningi i eliminacje przed piątkowymi finałowymi zmaganiami Turnieju. Relacja na żywo na WP SportoweFakty.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (kwalifikacje w Bischofshofen) w czwartek o godzinie 16:30.