Aleksander Zniszczoł trzeci w konkursie PK w Sapporo, Klemens Murańka szósty

Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni w Sapporo. Szósty był Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu Aleksander Zniszczoł, reprezentant polskiej kadry B w skokach narciarskich PAP / PAP/Andrzej Grygiel / Na zdjęciu Aleksander Zniszczoł, reprezentant polskiej kadry B w skokach narciarskich
Wygrał Clemens Aigner. Austriak skoczył najdalej i zdobył najwięcej punktów w obu seriach. To dla niego trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego, drugie odniesione w zimowej edycji. Aigner właśnie w Sapporo po raz pierwszy stanął na podium tego cyklu - 16 stycznia 2015 roku na trzecim stopniu po rywalizacji na normalnej skoczni Miyanomori.

Aleksander Zniszczoł po pierwszej rundzie zajmował piątą lokatę. W następnej serii miał drugi wynik - uzyskał 137,5 metra oraz 120,5 punktu. Awansował na trzeci stopień podium. Oprócz Aignera przed nim znalazł się jeszcze Anze Lanisek. Swoją pozycję poprawił również Klemens Murańka. Na półmetku był dwunasty. Ostatecznie zajął szóste miejsce.

Andrzej Stękała powiększył dorobek w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego o cztery punkty (za 27. lokatę). 43. był Jakub Wolny, a 49. - Krzysztof Biegun. Wszyscy zawodnicy ruszali z dwunastej belki. Na starcie, tak jak w piątek, nie pojawił się Bartłomiej Kłusek.

Zniszczoł to czwarty Polak, który uplasował się w czołowej trójce konkursu PK 2016/2017. Wcześniej 60 punktów do "generalki" zdobyli: Jan Ziobro, Biegun oraz Murańka.

W drugiej serii z powodu nieprawidłowego kombinezonu zdyskwalifikowany został Miran Zupancic. Triumfator piątkowej rywalizacji miał trzynasty rezultat w pierwszej odsłonie sobotniego konkursu. Słoweniec zachował prowadzenie w klasyfikacji łącznej PK.