Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dominik Kastelik i Paweł Wąsek z podwójnym zwycięstwem na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Dominik Kastelik i Paweł Wąsek wygrali zarówno niedzielne, jak i poniedziałkowe konkursy w swoich kategoriach podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich - Małopolska 2017, rozgrywanej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
Dawid Góra
Dawid Góra
Skoczek po wyjściu z progu PAP/EPA / Skoczek po wyjściu z progu

26 lutego w kategorii junior A Kastelik z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk był bezkonkurencyjny. Po skokach na odległość 136,5 oraz 134,5 metra o ponad 70 punktów pokonał swojego klubowego kolegę - Dawida Krupę.

Na najniższym stopniu podium stanął Paweł Chyc z TS Wisła Zakopane. W kategorii junior B rywalizację zdominowali zawodnicy klubu WSS Wisła. Pierwszy był Wąsek, drugi Tomasz Pilch, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano Bartosza Czyża.

W niedzielę w Zakopanem oprócz konkursu indywidualnego rozegrano także zawody drużynowe XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii junior A wygrała reprezentacja województwa śląskiego w składzie: Jakub Jurosz, Dominik Kastelik i Dawid Krupa, natomiast w kategorii junior B zwyciężył klub WSS Wisła (Bartosz Czyż, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch).

Dzień później, w pierwszej z kategorii znowu wygrał Kastelik. Uzyskał odległości 123,5 oraz 125,5 metra. To dało mu aż 51,7 punktu przewagi nad drugim Dawidem Krupą. Łukasz Bukowski z TS Wisła Zakopane wywalczył trzecią pozycję.

W kategorii junior B swój triumf powtórzy Wąsek. O 58 "oczek" wyprzedził klubowego kolegę, Czyża. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane.

Zobacz wideo: Kamil Stoch: Koreańczycy sami pytali nas, co poprawić przed igrzyskami olimpijskimi

Czy Dominik Kastelik i Paweł Wąsek w przyszłości będą brylować w reprezentacji seniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
PZN

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×