PŚ w lotach: nie tylko Kraft lepszy od Stocha. Sprawdź klasyfikację cyklu

W piątkowym indywidualnym konkursie skoków w Planicy Kamil Stoch zajął 5. miejsce. Zmagania wygrał Stefan Kraft, który umocnił się na prowadzeniu w wyścigu po triumf w klasyfikacji generalnej PŚ w lotach. Kamil Stoch spadł z 2. na 3. miejsce.

Szymon Łożyński
PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK
Reprezentanta Polski wyprzedził także Andreas Wellinger, który w piątek stanął na drugim stopniu podium. Małą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ w lotach Stefanowi Kraftowi może odebrać już tylko Wellinger. Szanse Niemca są jednak tylko iluzoryczne, bowiem traci do Austriaka aż 92 oczka.

Trzeci Kamil Stoch przegrywa z podopiecznym Heinza Kuttina o 111 oczek i nie ma już szans na triumf w tym zestawieniu. Co więcej Polak musi także oglądać się za siebie, bowiem nie jest jeszcze pewne jego 3. miejsce. Czwarty Noriaki Kasai do naszego reprezentanta traci tylko 64 punkty.

Z czołowej dziesiątki PŚ w lotach wypadł Maciej Kot, który w piątek był 12. i taką samą lokatę zajmuje w klasyfikacji cyklu. O jedną pozycję awansował natomiast Piotr Żyła. W piątek w Planicy wiślanin był 7. i w zestawieniu PŚ w lotach zajmuje 10. miejsce.

Ostatni indywidualny konkurs sezonu 2016/2017, w którym Kraft powinien przypieczętować małą Kryształową Kulę za loty narciarskie, odbędzie się w niedzielę 26. marca. Początek pierwszej serii o 10:00. Relacja na żywo na WP SportoweFakty. W sobotę na Letalnicy (HS225) zaplanowano konkurs drużynowy.