Polski skoczek zachwyca na początku sezonu letniego. Kolejny triumf

Klemens Murańka wygrał drugi z rzędu konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach w słoweńskim Kranj. W sobotę nieźle spisał się także Przemysław Kantyka, który był 11. Pozostali trzej Polacy nie awansowali do finałowej serii.

Szymon Łożyński
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Najbliżej czołowej trzydziestki był Aleksander Zniszczoł, który po próbie na 102. metr został sklasyfikowany na 37. pozycji. 40. miejsce zajął Paweł Wąsek, a 50. był Bartosz Czyż.

Przeciętne występy kolegów z drugiej reprezentacji Polski przykrywa na razie Klemens Murańka. 22-latek potwierdził w sobotę, że na początku letniego sezonu jest wyróżniającym się skoczkiem - przynajmniej w drugiej lidze.

W piątek podopieczny Radka Zidka wygrał inaugurację Letniego Pucharu Kontynentalnego z przewagą 1,9 punktu nad Słoweńcem Miranem Zupancicem. Dzień później triumf Polaka był bardziej przekonujący, bowiem drugiego Słoweńca Roka Justina wyprzedził aż o 11,3 punktu.

Murańka prowadził już na półmetku sobotniej rywalizacji, wyprzedzając dwóch Słoweńców, kolejno Roka Justina i Tilen Bartola. Ostatecznie nasz reprezentant i Justin utrzymali lokaty jakie zajmowali na półmetku. Z kolei Bartol spadł na 7. pozycję, a najniższy stopień podium zajął Kevin Bickner z USA. Amerykanin swój sukces zawdzięcza przede wszystkim drugiej świetnej próbie aż na 115. metr.

Po dwóch z trzynastu konkursów cyklu zdecydowanym liderem Letniego Pucharu Kontynentalnego jest Klemens Murańka. Drugi Rok Justin traci do naszego reprezentanta aż 75 punktów.

Kolejne zawody drugiej ligi skoków narciarskich odbędą się dopiero w dniach 18-20 sierpnia. Wówczas zaplanowano turniej Beskidy Tour, który składa się z jednego konkursu indywidualnego w Szczyrku, Wiśle i czeskim Frenstat.

Wcześniej zawodnicy zainaugurują Letnie Grand Prix. Pierwsze konkursy, drużynowy i indywidualny, zaplanowano w dniach 14-15 lipca w Wiśle. Relacja na żywo z zawodów oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.