Adam Małysz zaprasza na nowy turniej w skokach narciarskich Beskidy Tour

Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz zaprasza kibiców na nowy turniej skoków narciarskich Beskidy Tour. Zawody odbędą się w najbliższy weekend w Polsce i Czechach.

Michał Bugno
Michał Bugno
Adam Małysz Newspix / Norbert Barczyk/Press Focus / Na zdjęciu: Adam Małysz
Beskidy Tour to zawody, które w dniach 18-20 sierpnia zorganizuje Polski i Czeski Związek Narciarski. Stanowią niejako wznowienie Pucharu Beskidów, który po raz ostatni rozgrywano 28 lat temu. Turniej będzie zaliczany do klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. - Trzy dni, trzy skocznie, trzy konkursy i nowy turniej Beskidy Tour. Początek już w piątek w Szczyrku. Zapraszam gorąco! - napisał na Facebooku Adam Małysz, dodając nagranie krótkiego filmu.

Inauguracja Pucharu Beskidów 2017 odbędzie się w Szczyrku na skoczni HS106. W sobotę zawodnicy przeniosą się do Wisły, gdzie będą rywalizowali na skoczni HS134. Turniej zakończy się w niedzielę w czeskim Frensztacie na skoczni HS106.

Jak informuje serwis skijumping.pl, na liście startowej konkursu w Szczyrku znajdują się nazwiska 75 zawodników z osiemnastu państw.

W tym gronie znajduje się jedenastu reprezentantów Polski: Stanisław Biela, Łukasz Bukowski, Bartosz Czyż, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka i Klemens Murańka.

ZOBACZ WIDEO: Polski alpinista zjedzie na nartach z Everestu? "Koszty są bardzo duże"


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy polscy skoczkowie zdobędą złoty medal w drużynowym konkursie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×