Wielka austriacka gwiazda skoków narciarskich powraca po dłuższej przerwie!

Thomas Diethart dość niespodziewanie znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Austrii na najbliższe zawody Letniej Grand Prix w Hinzenbach.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
Thomas Diethart / Na zdjęciu: Thomas Diethart

W niedzielnym konkursie na skoczni HS 94 pojawi się aż trzynastu przedstawicieli gospodarzy. Wśród wybrańców Heinza Kuttina zabrakło Gregora Schlierenzauera, który w planach ma wzięcie udziału w jubileuszu szkoły sportowej w Stams, której jest wychowankiem. Liderem czerwono-biało-czerwonych będzie więc Stefan Kraft.

Oprócz niego przed własną publicznością w Hinzenbach wystąpią również Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Manuel Poppinger, Markus Rupitsch, Clemens Leitner, Elias Tollinger, Mika Schwann, Maximilian Steiner oraz Thomas Diethart. Największą niespodzianką w tym zestawieniu jest nazwisko tego ostatniego, który do zmagań najwyższej rangi powraca po bardzo długiej przerwie.

Sensacyjny triumfator Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014 całkowicie zgubił formę. Po raz ostatni w Pucharze Świata wystartował 5 stycznia 2016 roku podczas kwalifikacji w Bischofshofen. Jego aktualna dyspozycja pozostawia wiele do życzenia. Diethart w lipcu tego roku zajął odległe miejsca w słabo obsadzonych konkursach FIS Cup w Villach.

Przypomnijmy, że 25-latek ma na swoim koncie dwa pucharowe zwycięstwa.

ZOBACZ WIDEO Miłka Raulin chce wejść na Mount Everest


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP! (link sponsorowany)
Czy Thomas Diethart wróci do swojej dawnej formy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×