Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rafał Kot: Większość zmian w skokach tworzy się pod telewizję

W nowym sezonie Pucharu Świata w skokach wszyscy skoczkowie, nawet ci z czołowej dziesiątki cyklu, będą musieli walczyć w kwalifikacjach. Rafał Kot, ekspert WP SportoweFakty, wyjaśnił skąd taka decyzja włodarzy FIS.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
East News / Na zdjęciu: Rafał Kot

- Pamiętajmy, że większość zmian w skokach tworzy się pod telewizję. Tak moim zdaniem jest właśnie z obowiązkiem eliminacji dla najlepszych skoczków - podkreślił.

Opinię Rafała Kota potwierdziła niedawno w rozmowie z WP SportoweFakty Agnieszka Baczkowska, delegat FIS w skokach narciarskich. Po Letnim Grand Prix 2017 sponsorzy i przedstawiciele telewizji byli zadowoleni, że w kwalifikacjach skakali wszyscy, dzięki czemu wzrósł ich poziom. Zdecydowano zatem nie rezygnować z tego również w najbliższym sezonie zimowym.

Zdaniem byłego fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków, poza kilkoma wyjątkami, nie jest to słuszna decyzja. 

- Uważam, że w Pucharze Świata najmocniejsi zawodnicy powinni mieć zagwarantowany udział w konkursie. Są najlepsi, walczą o najwyższe cele i przynajmniej taki przywilej im się należy. Wyjątek stanowią dla mnie mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie. W tym przypadku dobrze się stało, że wszyscy będą mieli wyrównane szanse i każdy będzie musiał walczyć o udział w konkursie.- podkreślił.

ZOBACZ WIDEO: PSG zwycięskie, dublet Cavaniego. Zobacz skrót meczu z OGC Nice [ZDJĘCIA ELEVEN]

Obowiązkowe kwalifikacje dla wszystkich skoczków nie są jedynym przepisem w tej dyscyplinie, które wprowadzono pod telewizję. 

- Podobnie jest z przelicznikami za wiatr - uważa Rafał Kot, dodając: - Dzięki nim długość trwania konkursów mieści się w ramówce telewizyjnej. Oczywiście w teorii są one po to, by konkursy były bardziej sprawiedliwe, ale dobrze wiemy, że nie zawsze tak jest. 

Nowy sezon PŚ w skokach narciarskich rozpocznie się już w piątek 17 listopada. Tego dnia zaplanowano kwalifikacje do konkursu indywidualnego w Wiśle. W sobotę na obiekcie im. Adama Małysza odbędą się zmagania drużynowe, a dzień później indywidualne. Relacja na żywo z zawodów oraz ich szerokie podsumowanie na WP SportoweFakty.

Czy włodarze FIS popełnili błąd wprowadzając przepis obowiązkowej kwalifikacji w PŚ dla wszystkich skoczków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×