Pokonał także Roberta Lewandowskiego. Kamil Stoch najlepszym sportowcem 2017 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafał Rusek / Laureaci plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca 2017 roku
Newspix / Rafał Rusek / Laureaci plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca 2017 roku
zdjęcie autora artykułu

Podczas gali w Warszawie przyznano nagrody dla najlepszych sportowców 2017 roku. W plebiscycie zwyciężył Kamil Stoch, a na podium uplasowali się również Robert Lewandowski i Anita Włodarczyk.

"Przegląd Sportowy" w 83. plebiscycie na Najlepszego Sportowca nominował 20 sportowców. Poza Top 10 znaleźli się m.in. Kamil Glik, Joanna Jędrzejczyk czy Bartosz Zmarzlik.

W sobotni wieczór wręczono statuetki najlepszej dziesiątce minionego roku. Przyznano także kilka nagród w innych kategoriach. Galę uświetniły występy artystyczne.

Najlepszym sportowcem 2017 roku wybrany został Kamil Stoch, który kilka godzin wcześniej w wielkim stylu zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni (triumfując w każdym z czterech konkursów) i w stolicy nie mógł się pojawić.

- W piątek wieczorem, kiedy miałam okazję z nim rozmawiać po raz ostatni, podchwytliwie zapytałam, co by wolał: wystąpić na gali, co byłoby bardziej stresujące, czy wziąć udział w Bischofshofen. Powiedział, że wolałby 100 razy oddać skok niż być tutaj - powiedziała Ewa Bilan-Stoch, żona skoczka.

Organizatorzy mieli jednak niespodziankę dla uczestników gali i telewidzów. Połączyli się ze Stochem. - Dziękuję za wsparcie, które dostaję od wszystkich kibiców i swojej pięknej żony, która jest najjaśniejszą gwiazdą i moją najlepszą wizytówką. Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu, mojej rodzinie, wszystkim kibicom, PZN, sponsorom - powiedział Stoch.

Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski. - Jak to w sporcie: raz się wygrywa, raz się przegrywa. Dziękuję za to wyróżnienie - powiedział piłkarz na nagranym wcześniej filmie, a w jego imieniu statuetkę odebrała żona, Anna. Zawodnik Bayernu Monachium również nie mógł uświetnić gali swoją obecnością, ponieważ przebywa na zgrupowaniu w Katarze.

- Czuję się jak truskawka na torcie - skomentowała Anita Włodarczyk, która zajęła trzecie miejsce i wywalczyła ósmą statuetkę w plebiscycie "PS".

Na czwartej pozycji znalazł się Łukasz Kubot, który triumfował w Wimbledonie. - Cieszę się, że brat wytypował mnie do odbioru nagrody i nie wymagał, żebym tańczyła kankana. Podczas Wimbledonu byłam w zaawansowanej ciąży, prawie urodziłam z tych emocji - mówiła Paulina Kubot. - Dziękuję za to, że zawsze mówisz, żeby kierować się słowami "dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą". Pomimo tego, że dzieli nas zwykle wiele kilometrów, pamiętaj, że zawsze na ciebie czekamy - dodała.

- Miejsce piąte bardzo rzadko mi się przytrafia, więc się z tego cieszę - zażartował Paweł Fajdek.

Czołowa dziesiątka plebiscytu:

1. Kamil Stoch (skoki narciarski) 2. Robert Lewandowski (piłka nożna) 3. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) 4. Łukasz Kubot (tenis) 5. Paweł Fajdek (lekkoatletyka) 6. Patryk Dudek (żużel) 7. Adam Kszczot (lekkoatletyka) 8. Piotr Lisek (lekkoatletyka) 9. Piotr Żyła (skoki narciarskie) 10. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

Zanim ogłoszono najlepszą dziesiątkę minionego roku, przyznano nagrody w innych kategoriach. Wyróżnienie otrzymała drużyna skoczków oraz ich trener Stefan Horngacher. Ponieważ wszyscy przebywają w Bischofshofen, ich podziękowanie zostało nagrane wcześniej.

Pozostali laureaci:

Drużyna roku: skoczkowie narciarscy Trener roku: Stefan Horngacher (skoki narciarskie) Impreza roku: World Games 2017  Najlepszy sportowiec niepełnosprawny: Joanna Mazur i jej przewodnik Michał Stawicki (biegi) Superczempion: Tomasz Gollob (żużel) Serce dla Sportu: Fundacja Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego

Gala transmitowana była w Polsacie. W ostatnich latach gościła w TVP.

ZOBACZ WIDEO Napoli złamało rywala. Kwadrans Zielińskiego - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: