Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

"Jest moją najlepszą wizytówką". Poznaj Ewę Bilan-Stoch, żonę jednego z najlepszych skoczków wszech czasów

Nie widać jej na pierwszych stronach gazet. Nie bryluje w telewizjach śniadaniowych. W najważniejszych momentach kariery jest jednak przy mężu, który nie widzi poza nią świata.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ewa Bilan-Stoch na gali z okazji plebiscytu na Sportowca Roku Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Ewa Bilan-Stoch na gali z okazji plebiscytu na Sportowca Roku

Od sobotniego wieczoru 30-latek z Zębu jest na ustach milionów kibiców w Polsce i na świecie. Nasz rodak, Kamil Stoch, zapisał się złotymi literami w historii skoków narciarskich. Wygrał drugi raz z rzędu Turniej Czterech Skoczni, a co więcej powtórzył wyczyn Svena Hannawalda i w drodze po ten sukces triumfował we wszystkich 4 konkursach.

Kilka godzin po odebraniu złotego orła jeden z najlepszych skoczków wszech czasów otrzymał kolejną nagrodę. Tym razem został najlepszym sportowcem 2017 roku. Na Gali Mistrzów Sportu, w jego imieniu, nagrodę odebrała Ewa Bilan-Stoch. W gustownej kreacji, z pięknymi czerwonymi koralami i czarującym uśmiechem, żona polskiego skoczka zrobiła wielkie wrażenie. Najpiękniejszy komplementem padł jednak z ust jej męża, który prosto z Bischofshofen powiedział o Ewie Bilan-Stoch: - Jest moją najlepszą wizytówką. 

Małżeństwem są już od siedmiu lat. Poznali się w 2006 roku podczas finałowych zawodów w Planicy. Przyszła żona Kamila Stocha już wtedy oddawała się swojej największej pasji, czyli fotografii. Dzisiaj nadal poświęca się temu hobby, które jest także jej sposobem na życie. - Fotografuję dla przyjemności. Zdarza się, że chodzi o coś więcej - takie słowa możemy znaleźć na stronie internetowej fotograf Ewy-Bilan Stoch.

W blasku fleszy jej aparatów znalazły się już takie gwiazdy jak słoweński skoczek Peter Prevc czy siatkarz Mariusz Wlazły. Również i polscy skoczkowie, w tym mąż Kamil Stoch, uczestniczyli w sesji zorganizowanej przez Ewę. W 2014 roku przygotowano wystawę pod tytułem Akta Sztuki, w której skoczkowie (m. in. Dawid Kubacki, Jan Ziobro czy Stoch) pozowali do zdjęć bez kombinezonów. Fotografie skupiły swoją uwagę na plecach reprezentantów Polski.

ZOBACZ WIDEO Mieszkańcy Zębu długo świętowali sukces Kamila Stocha. "Nadzieje się spełniły"

Fotografia to nie jedyne zamiłowanie żony jednego z najwybitniejszych skoczków wszech czasów. Jest także fanką koncertów rockowych. Prowadzi również z mężem klub sportowy Eve-nement Zakopane, który szkoli przyszłych polskich mistrzów w skokach narciarskich. Pomaga też w zarządzaniu ich wspólnym biznesem - Kamilandem. Jest to oficjalny sklep internetowy z czapkami, odzieżą oraz gadżetami, w których projektowaniu bierze udział sam Kamil Stoch.

Pod koniec 2017 roku życiowa partnerka dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Soczi zadebiutowała również w innej roli. Została reporterką stacji Eurosport. Widzowie mogli ją zobaczyć na antenie tej telewizji podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle czy w Innsbrucku w trakcie 66. Turnieju Czterech Skoczni. Debiut wypadł więcej niż dobrze, a widzowie Eurosportu będą mogli zobaczyć żonę Kamila Stocha w roli reporterki również podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. 

Cztery lata temu Ewa Bilan-Stoch również towarzyszyła mężowi na najważniejszej imprezie czterolecia w Soczi. Wtedy dopingowała Kamila z trybun, w roli kibica, a jak sama później przyznała, towarzyszyły jej ogromne emocje, zwłaszcza podczas pierwszego konkursu.

Wsłuchując się lub czytając słowa Kamila Stocha o swojej żonie można śmiało postawić tezę, że nie widzi poza nią świata. Widać również, że małżeństwo bardzo służy polskiemu mistrzowi, ponieważ jego wszystkie najważniejsze sukcesy wydarzyły się już w momencie gdy powiedział przed ołtarzem "tak" wybrance swojego serca.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (8):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×