MŚ w lotach. Richard Freitag powołany do reprezentacji Niemiec

Richard Freitag dochodzi do siebie po upadku w Innsbrucku. Niemiecki skoczek został powołany do kadry Wernera Schustera na mistrzostwa świata w lotach.

Karol Borawski
Richard Freitag Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Richard Freitag
Freitag doznał kontuzji stawu biodrowego. W efekcie Niemiec stracił szansę na dobry wynik w Turnieju Czterech Skoczni, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został wyprzedzony przez Kamila Stocha.

26-letni zawodnik wraca do pełni sił. Zaledwie dwa tygodnie po upadku w Innsbrucku skoczek został powołany do kadry na mistrzostwa świata w lotach.

Poza Freitgiem w ekipie prowadzonej przez Wernera Schustera znaleźli się również Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Karl Geiger i Stephan Leyhe.

Mistrzostwa świata w lotach odbędą się w dniach 18-21 stycznia, areną zmagań najlepszych skoczków będzie Oberstdorf.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Richard Freitag sięgnie po medal na MŚ w lotach?