Japonki wygrały drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zao

Reprezentantki gospodarzy Japonki wygrały w Zao drugi w historii drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet.

Piotr Ziemka
Sara Takanashi East News / Na zdjęciu: Sara Takanashi
Na najwyższym stopniu podium stanęły: Kaori Iwabuchi, Yuka Seto, Yuki Ito oraz Sara Takanashi. Te same zawodniczki triumfowały w grudniu 2017 roku w Hinterzarten, gdzie rozegrano pierwszy konkurs zespołowy Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Drugie miejsce zajęły Słowenki: Ursa Bogataj, Spela Rogelj, Ema Klinec oraz Nika Kriznar.

Na trzeciej pozycji uplasowały się Rosjanki: Anastazja Barannikowa, Aleksandra Kustowa, Sofia Tichonowa i Irina Awwakumowa. Czwarte były Niemki, w składzie których nie znalazły się Katharina Althaus i Carina Vogt. Najdłuższy skok konkursu, mimo że startowała z niższych belek niż inne zawodniczki, wykonała Maren Lundby. Norweżka uzyskała 95,5 metra. Ekipa z nią w składzie zakończyła rywalizację na piątym miejscu w gronie ośmiu występujących zespołów.

Na liście startowej konkursu w Zao nie było Polek. 20 i 21 stycznia Biało-Czerwone wezmą udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy.