Najważniejsza informacja dotyczy oczywiście wiatru. Przez trzy dni rywalizacji, według meteorologów z portalu accuweather.com, jego uśredniona siła ma nie przekroczyć 2,5 m/s. Mogą zdarzyć się nieco mocniejsze podmuchy (około 3,5 m/s), ale bardzo rzadko i nie powinny negatywnie wpłynąć na przebieg rywalizacji.
Wszyscy, którzy nastawiają się na konkursy w zimowej scenerii, będą jednak musieli obejść się smakiem. W środę w Polsce rozpoczęła się odwilż. Dotrze ona również do stolicy polskich Tatr. Prognozy nie przewidują na razie powrotu zimy. Od piątku do niedzieli temperatura powietrza w Zakopanem ma wynosić około 4 stopnie Celsjusza.
Mimo tak wysokich temperatur o stan Wielkiej Krokwi można być spokojnym. Od ponad roku rozbieg obiektu jest wyposażony w tory lodowe. Z kolei śnieg na buli i całym zeskoku także wytrzyma bez problemów dodatnie temperatury. Na pewno będzie odpowiednio zmrożony, a noce w stolicy polskich Tatr będą mroźne, co pomoże w utrzymaniu zeskoku w odpowiedniej jakości.
Przy dodatnich temperaturach można się jednak spodziewać mglistej aury w trakcie zawodów. Jeśli jednak nie będzie silnego wiatru, a takie są prognozy, kibice już teraz mogą szykować się na zaciętą rywalizację w Zakopanem. Weekend ze skokami pod Tatrami rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji. W sobotę zaplanowano czwartą w bieżącej edycji PŚ rywalizację drużynową, a w niedzielę 14 indywidualny konkurs.
Relacja na żywo z wszystkich treningów, eliminacji i konkursów w Zakopanem oraz ich podsumowanie na WP SportoweFakty.
Plan Pucharu Świata w Zakopanem:
piątek (26.01.2018)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje
sobota (27.01.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego
niedziela (28.01.2018)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego
ZOBACZ WIDEO Dziennikarze WP SportoweFakty: Dawid Kubacki będzie bardzo mocnym kandydatem do medalu w Pjongczangu