Ogłoszono składy słoweńskich kadr w skokach narciarskich na sezon 2018/2019

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Peter Prevc
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Peter Prevc
zdjęcie autora artykułu

Gorazd Bertoncelj - nowy trener reprezentacji Słowenii w skokach narciarskich - powołał pięciu zawodników do kadry A na sezon 2018/2019.

W składzie najważniejszej drużyny znaleźli się: Peter Prevc, Jernej Damjan, Anze SemenicTilen Bartol oraz Domen Prevc. W młodzieżowej kadrze A będą trenowali: Timi Zajc, Ziga Jelar, Bor Pavlovcic, a także Anze Lanisek. Szkoleniowcem tej grupy będzie Jani Grilc.

Z kolei do kadry B Igora Medveda zostali powołani: Nejc Dezman, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Tomaz Naglic, Ernest Prislic oraz Jaka Hvala. Dwaj ostatni zawodnicy nie startowali w sezonie 2017/2018.

Prislic ostatnio w zawodach uczestniczył w październiku 2016 roku. 4 grudnia 2016 został potrącony przez samochód i stwierdzono u niego obrzęk mózgu oraz złamanie kości piszczelowej. Dwa tygodnie później wybudzono go ze śpiączki. Natomiast Hvala nie uczestniczył w edycji 2017/2018 z powodu kontuzji kolana, której doznał w maju 2017 r. podczas treningu.

Nawet w grupie B zabrakło miejsca dla takich skoczków jak: Cene PrevcAndraz Pograjc czy też Miran Zupancic.

Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018 zdobyło dwunastu Słoweńców. Najwyżej z nich w końcowym rankingu został sklasyfikowany P. Prevc. Zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2015/2016 zajął piętnastą lokatę. Siedemnasty był natomiast Damjan. W marcu 2018 roku z funkcji trenera kadry A zwolniono Gorana Janusa, który obecnie jest dyrektorem sportowym do spraw skoków narciarskich w Słowenii.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: niesamowity lot Dawida Kubackiego. Zakręci ci się w głowie!

Źródło artykułu: