KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kamil Stoch: Swoje skoki dedykuje Panu Bogu

W Polskim Radiu Kamil Stoch szczerze opowiedział o swoim życiu i skokach. Polski mistrz zdradził m. in. gdzie w domu stoją jego trofea, co jest jego życiowym sukcesem i komu dedykuje swoje wielkie osiągnięcia w skokach narciarskich.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Kamil Stoch Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Kamil Stoch
- Swoje skoki dedykuję przede wszystkim Panu Bogu. Dzięki niemu jestem tym kim jestem i robię to co robię. Dedykuję też najbliższym, czyli swojej żonie, rodzinie i współpracownikom. Także kibicom, którzy jeżdżą za nami, dopingują, zdzierają gardła, życzą nam jak najlepiej i razem z nami się denerwują - podkreślił Kamil Stoch w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7".

Od wymieniania sukcesów 30-latka z Zębu może zakręcić się w głowie. Stoch to m. in. trzykrotny mistrz olimpijski, mistrz świata, dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni i Pucharu Świata. Za te triumfy otrzymał medale, Złote Orły i Kryształowe Kule. Gdzie te wszystkie trofea trzyma polski mistrz?

- Puchary są i na razie leżą w jakichś skrzyniach i pudełkach. Nie czuję potrzeby mycia swoich trofeów, polerowania ich i zazdroszczenia samemu sobie. Wierzę, że kiedyś w porozumieniu z jakąś instytucją otworzę galerię. Coś, gdzie te trofea będą mogły sprawić komuś radość i satysfakcję z tego, że przyjdzie w to miejsce i je poogląda. Dla mnie najważniejsza jest świadomość tego, co zdobyłem i sposób w jaki to osiągnąłem. Trofeum to tylko i aż symbol - zwrócił uwagę podopieczny Stefana Horngachera.

Dla Stocha największe osiągnięcia w życiu nie są jednak związane ze skokami narciarskimi.

- Moim życiowym sukcesem jest małżeństwo. Dało mi poczucie stabilizacji, własnej wartości, bezpieczeństwa i męskości. Nie jestem już chłopcem, który może sobie tam brykać. Trzeba jednak o kogoś zadbać i być odpowiedzialnym - powiedział trzykrotny mistrz olimpijski.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch będzie nadzorował remont skoczni w Zakopanem. Z Małyszem od dawna o to zabiegali


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy w sezonie 2018/2019 Kamil Stoch nadal będzie skakał tak świetnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
polskieradio.pl
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×