LGP: Polacy z innej planety, gigantyczna przewaga w klasyfikacji Pucharu Narodów

Polscy skoczkowie fantastycznie spisali się w konkursie Letniego Grand Prix w Hinterzarten i znacznie powiększyli przewagę nad rywalami w klasyfikacji Pucharu Narodów.

Rafał Malinowski
podium drużynówki w Wiśle WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: podium drużynówki w Wiśle
Podobnie jak w Wiśle, tak i w Hinterzarten Polacy rozdawali karty na skoczni. Punkty zdobyła cała szóstka, którą zabrał ze sobą trener Stefan Horngacherer. Mało tego - aż pięciu jego podopiecznych zakończyło zawody w pierwszej dziesiątce. Zwyciężył Kamil Stoch, czwarty był Piotr Żyła, szóste miejsce zajął Stefan Hula, ósmy Jakub Wolny, a dziesiątkę zamknął Dawid Kubacki.

Dzięki temu Polacy znacznie zwiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów i są poza zasięgiem rywali. Przed sobotnim konkursem mieli 299 punktów przewagi, a teraz wzrosła ona aż do... 415 "oczek". Na drugim miejscu aktualnie plasują się Niemcy (565 punktów), a trzeci są Norwegowie, którzy w Hinterzarten nie dołożyli ani punktu do swojego dorobku.

Kolejne zawody Letniego Grand Prix odbędą się 4 sierpnia w szwajcarskim Einsiedeln.