Aleksander Zniszczoł drugi w LPK w Wiśle, Philipp Aschenwald znowu zwyciężył

Aleksander Zniszczoł zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Wiśle zaliczanym do Pucharu Beskidów 2018.

Piotr Ziemka
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
Zwyciężył Philipp Aschenwald. Austriak skoczył najdalej i zdobył najwięcej punktów w obu seriach. W drugiej rundzie wylądował na 134. metrze skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza (HS 134). Aschenwald wygrał też piątkowy konkurs w Szczyrku. Przed Pucharem Beskidów 2018 miał w dorobku dwa triumfy w zawodach Pucharu Kontynentalnego, również odniesione dzień po dniu, ale zimą - 6 i 7 lutego 2016 roku w Planicy.

Na półmetku drugą lokatę zajmował Aleksander Zniszczoł. W drugiej serii uzyskał czwarty rezultat, wystarczający do utrzymania drugiej pozycji w konkursie. Z trzeciego miejsca na ósme spadł Tomasz Pilch. Siódmą lokatę zajmowaną po pierwszej rundzie zachował Przemysław Kantyka.

Dwunasty był Paweł Wąsek, a 27. - Andrzej Stękała. Z kolei Bartosz Czyż został sklasyfikowany na 43. miejscu w gronie 59 zawodników.

Pierwszą odsłonę rywalizacji rozegrano z dziewiętnastej belki. W następnej części wszyscy startowali z rozbiegu wyższego o jeden stopień. W niedzielę odbędzie się konkurs we Frensztacie.