PŚ: Horngacher ogłosił skład na zawody w Ruce

Trener reprezentacji Polski ogłosił skład na kolejny weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich (23-25 listopada), który odbędzie się na skoczni Rukatunturi w Kuusamo.

Adrian Nuckowski
Kamil Stoch Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Wśród powołanych przez Stefana Horngachera skoczków znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli sezon, odnosząc zwycięstwo w sobotnim konkursie drużynowym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

W niedzielnym konkursie trzech naszych zawodników uplasowało się w czołowej "10".

Czwartą pozycję ze stratą 0,3 pkt. do miejsca na podium zajął Kamil Stoch, szósty był Piotr Żyła, natomiast ósmy Dawid Kubacki. Punkty wywalczyli również Jakub Wolny, zajmując 23. pozycję oraz 29. Maciej Kot. Jedyny do finałowej "30" nie awansował Stefan Hula, który ukończył zawody na 38. miejscu.

Premierowy konkurs indywidualny nowego sezonu wygrał Jewgienij Klimow, drugą pozycję zajął Stephan Leyhe, a na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Klimow utrzyma koszulkę lidera PŚ po weekendzie w Ruce?