MP w skokach: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej. Kapitalny skok mistrza olimpijskiego

Zwycięstwem Kamila Stocha zakończyła się seria próbna przed Mistrzostwami Polski w skokach narciarskich. Trzykrotny mistrz olimpijski poszybował na Wielkiej Krokwi na odległość 143 metrów.

Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W Zakopanem warunki pogodowe nie były najlepsze, wskutek czego rozegranie konkursu stanęło pod znakiem zapytania. Wszystkiemu winny był wiatr, który w porywach miał osiągać nawet do 10 m/s.

Seria próbna przed Mistrzostwami Polski zakończyła się triumfem Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski osiągnął aż 143 metry. Ze względu na tak dużą odległość Stoch zmuszony był do lądowania na dwie nogi. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ skoczył dalej niż wynosi jego rekord skoczni (141,5 m).

Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Najwyżej sklasyfikowany Polak w Pucharze Kontynentalnym skoczył 140,5 metra, czym potwierdził, że znajduje się w wysokiej formie. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki (135,5 m).

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany został na godz. 14.45. W rywalizacji wystąpi 41 skoczków. Tytułu mistrzowskiego bronił będzie Stefan Hula.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Kamil Stoch zwycięży w mistrzostwach Polski?