MŚJ: Paweł Wąsek błyszczał na treningach, wysoka forma polskiego juniora

Paweł Wąsek jest jednym z kandydatów do medalu mistrzostw świata juniorów, które rozgrywane są w Lahti. Reprezentant Polski błyszczał formą na treningach.

Łukasz Witczyk
Paweł Wąsek Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
W pierwszym treningu Paweł Wąsek zajął drugą pozycję. Polski skoczek wylądował na 93. metrze, a lepszy od niego był jedynie Norweg Thomas Aasen Markeng, który oddał skok na odległość 96 metrów. Różnica w notach wynosiła 5,6 punktu. Wąsek formą błysnął również w drugim treningu. W nim skoczył o metr dalej, ale sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Lepsi od niego byli Niemiec Luca Roth (95 m) oraz Constantin Schmid (94,5 m).

Wąsek to jeden z kandydatów do medalu mistrzostw świata juniorów. Oprócz niego w treningach udział brali Tomasz Pilch, Adam Niżnik, Mateusz Gruszka i Kacper Juroszek. Najlepiej z tej czwórki spisał się Pilch, który zajął kolejno 24. i 11. miejsce. Pozostali zawodnicy kończyli treningi na dalszych miejscach.

W czwartek rozegrane zostaną indywidualne konkursy na normalnej skoczni w fińskim Lahti. O 14:00 rozpocznie się konkurs kobiet, a o 17:30 o medale walczyć będą juniorzy.