PK w Iron Mountain: niedzielny konkurs dla Mariusa Lindvika. Aleksander Zniszczoł najlepszy z Polaków

Marius Lindvik był najlepszy w trzecim konkursie Pucharu Kontynentalnego rozegranym w amerykańskim Iron Mountain. Awans do drugiej serii wywalczyło trzech Polaków, a najwyżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła.

Mateusz Kozanecki
Aleksander Zniszczoł WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł
W ten weekend w Iron Mountain odbyły się aż trzy konkursy indywidualne. Stało się tak ze względu na odwołane zawody w tureckim Erzurum. Jeden z turniejów przeniesiono do Sapporo, drugi natomiast właśnie do Stanów Zjednoczonych.

W dwóch pierwszych konkursach górą byli Pius Paschke oraz Thomas Aasen Markeng. Najlepiej spośród Polaków prezentował się Aleksander Zniszczoł, który w drugich zawodach zdołał zająć piąte miejsce.

Zniszczoł był również najlepszym spośród Biało-Czerwonych w konkursie zamykającym rywalizację w stanie Michigan. Po skokach na 124,5 i 124 metry zajął dziewiąte miejsce, a do ósmego Luki Egloffa stracił zaledwie 0,1 pkt. Awans do drugiej serii wywalczyli także Andrzej Stękała oraz Przemysław Kantyka. Zajęli oni odpowiednio 20. i 28. miejsce.

Swojego dorobku punktowego nie poprawił natomiast Klemens Murańka, który osiągnął 112,5 metra, co dało mu 37. lokatę. W serii finałowej nie znaleźli się także m.in. Clemens Leitner, Tomas Vancura czy Gregor Deschwanden.

Najlepszy w niedzielnych zawodach był Marius Lindvik. Norweg skoczył 124,5 i 133,5 metra, a drugiego Markusa Schiffnera wyprzedził o 1,5 pkt. Podium uzupełnił Słoweniec Zak Mogel.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Robin Pedersen. Norweg ma na swoim koncie 535 punktów i o 4 "oczka" wyprzedza Mariusa Lindvika. Najlepszy z Polaków - Aleksander Zniszczoł jest szósty (432 pkt). Kolejne zawody odbędą się w dniach 15-16 lutego w Oberstdorfie.