Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poruszające słowa żony Mattiego Nykaenena. Dotyczą śmierci męża i jego pogrzebu

Fińskie media wciąż sporo piszą o niespodziewanej, w wieku 55 lat, śmierci Mattiego Nykaenena. Dziennikarze publikują kolejne, poruszające wypowiedzi żony najlepszego skoczka w historii dyscypliny.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Matti Nykaenen na koncercie w 2008 r Newspix / Jerzy Kleszcz / Na zdjęciu: Matti Nykaenen na koncercie w 2008 r.

Tym razem Pia Nykaenen powiedziała, że nigdy nie rozmawiała z mężem o śmierci. - Nie poruszaliśmy tego tematu, ponieważ Matti wierzył, że będzie żył sto lat. Pamiętam jak mówił mi, że będziemy razem jeszcze przez wiele lat - podkreśliła. 

Pogrzeb Mattiego Nykaenena nie będzie miał charakteru państwowego, na prośbę rodziny. Uroczystość będzie skromna, ale na razie nie podano informacji kiedy do niej dojdzie. Na pewno będzie to jednak bardzo trudny moment dla żony zmarłego skoczka. 

- To będzie najgorszy dzień w całym moim życiu. Boję się jak poradzę sobie z całym tym smutkiem - powiedziała ze łzami w oczach Pia Nykaenen, cytowana przez portal seiska.fi. 

Czytaj także: Włodzimierz Szaranowicz wspomina Mattiego Nykaenena

Ciało Mattiego Nykaenena ma zostać skremowane i będzie przechowywane przez kilka tygodni do momentu pogrzebu. Skoczek zostanie pochowany obok swojego ojca.

Fin zmarł nagle w wieku 55 lat. Kilka dni przed śmiercią zagrał jeszcze koncert w Helsinkach. Sprawiał wrażenie, że czuje się dobrze, ale swojemu przyjacielowi skarżył się na złe samopoczucie. Chorował na cukrzycę. W weekend przed śmiercią pomagał żonie w obowiązkach domowych. Zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek (3-4 lutego). Pia Nykaenen próbowała bezskutecznie reanimować swojego męża. 

Czytaj także: Hannu Lepistoe zszokowany informacją o śmierci Mattiego Nykaenena

Matti Nykaenen był najwybitniejszym skoczkiem w historii dyscypliny. Jako jedyny zdobył indywidualnie, przynajmniej raz, wszystko co jest do wygrania w skokach narciarskich (złote medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz mistrzostw świata w lotach, a także Puchar Świata i Turniej Czterech Skoczni).

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
seiska.fi

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×