Skoki: Raw Air 2019. Stefan Kraft nowym liderem cyklu. Dawid Kubacki awansował na 9. miejsce

Stefan Kraft odrobił 12,9 pkt straty do Roberta Johanssona i po 8 z 15 serii prowadzi w cyklu Raw Air. Po prologu w Trondheim 6. miejsce utrzymał Kamil Stoch, a na 9. pozycję wskoczył Dawid Kubacki.

Mateusz Kozanecki
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Austriacki skoczek znajduje się w wysokiej dyspozycji. We wtorek pewnie zwyciężył w konkursie w Lillehammer, a zaledwie dzień później był zdecydowanie najlepszy w prologu na obiekcie w Trondheim.

Stefan Kraft dopisał do swojego dorobku 138,5 pkt. To sprawiło, że nie tylko odrobił straty do Roberta Johanssona, ale także został nowym liderem cyklu Raw Air. Jego przewaga nad Norwegiem wynosi po 8 skokach 5,3 pkt.

Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał Kamil Stoch. Najlepszy z Polaków traci do lidera już 109,1 pkt, a do podium 81,7 pkt. Na dziewiątą pozycję zdołał z kolei awansować Dawid Kubacki.

Na wysokim, 14. miejscu znajduje się Jakub Wolny, który może wskoczyć jeszcze do czołowej dziesiątki. Piotr Żyła jest 26., Stefan Hula 32., a Paweł Wąsek 52. Łącznie sklasyfikowano 78 skoczków.